bugün

nişan almışken silahını gezden patlatmış olandır.
nedense o durumlarda soakcağı laflar hep gece yatarken aklına gelen saf insandır.

benim lan bu. amınakoyim o anda sik gibi kalıyorum ama gece aklıma neler neler geliyor. şunu desem çok pis olurdu amk diyorum. her lafa verilecek cevabım var ama işte o an şey olmuyo .. olsa .. olmuyor işte.
Kendisine laf sokulduğunda buna karşılık veremeyen insandır. (bkz: lafı geldiğine oturtmak) Fakat duruma göre de farklı değerlendirilebilir. Bu her ne kadar yeteneksizlik gibi görünse de sürekli laf sokma maksadıyla bir eylemde bulunanlara karşılık vermeyi anlamsız bulan insan modeli de olabilir.

Ayrıca bir insanın soktuğu şeyler laf ile sınırlı değildir. Ona bakarsak tehlikelidir de aynı zamanda.
en güzel hislerin insanıdır.
birine sokuyordur düzenli seks yaptığı insan vardır.
Laf sokulan insandır.
direk tekme tokat dalan insandır.
laf sokulduğunda tek bir kelime söyleyemeyen insan gibi değildir. suratta şafak sezer bakışı. şimdi ne söylesem de kendimi kurtarsam eşiği.
aslında laf sokamayan değil laf sokmayan insandır. bunu yaparsa karşısındaki insanın incineceğini kırılabileceğini göz önünde bulundurur.
kahkaha atamaz.
aslında esen fırtınalarını gizler karşısındaki kişiye öyle şeyler söylemek isterki ama artık iş işten geçmiştir.
içinden gelip söyleyemeyen insandır. Karşısında ki üzmek istemiyordur. Özellikle sevgilisi ise.
Şayet ciddi anlamda söyleyemiyorsa toplumda hep ezik gibi muamele görür. Bu tip insanlar olaydan bir süre sonra keşke şunu deseydim gibi ifadelerde kullanırlar.
Terbiyeli insandır çirkef değildir veya bozabilecegi halde dayak yemekten kokuyordur.
çok hararatli tartışmalarda beceremediğim durumdur, hele karşımdaki kişi cazgır, sürekli konuşan, devamlı makineli tüfek gibi ard arda laf sokan bir insansa ben bitiyorum. arada laf söylesem de çoğu zaman kaybeden benim, bazen en iyisi kaçmak deyip en azından hezimet olmasın diye kaçıyorum.
"Laf mı soktun şimdi sen" lafıyla karşılaşmaktan korkuyordur.