bugün

(bkz: donmak)
Daha az insanın dışarıya çıkması.
Yukarıda tanrılar kavga ederken oluşan görüntü (şimşek, yıldırım) eşliğinde müzik dinlemek.
yoktur

ay şöööööööyle bayılıyorum ayol diyen ılıklarda

gaz faturası gelince bir yere kaybolmasın

alayınızı kaydettim.
evde yatıp camdan yağan karı izleme lüksüne sahipsen güzeldir tabi.

sen onu bir de ayazda dolmuş bekleyen işçiye, sokakta yatan evsize sor.

gece gece de duyarımızı kastık. mis.
Evde kanepeye uzanıp sobanın üstünde pişen kestaneleri ters düz edip sonra da bir güzel yemek. Akşama doğru da boza içip muhabbet etmek gibisi yoktur kesinlikle.
Havanın soğuk olması. Evet, kışın hava soğuk olur. Bilgi için sonra teşekkür edebilirsiniz.
Gecenin soğukluğuyla beraber evine çekilen insanlar sayesinde rahatça sessizlikle beraber yürümek.
Yaza plan yapmak.
boş sokaklar ve yere düşen yapraklar.
kar zengine romantik yağarmış. bununla ilgili bir vecize de var da biraz müstehcen olduğu için terbiyem müsade etmiyor.
özellikle gece yatarken yorganın altına gömülmek. bununla beraber gaz çıkarmak. akabinde de sıcak havanın yüze vurması ve odaya dağılmasını hissetmek.
Dışarısı buz gibiyken,hatta belki kar yağarken, yarin sıcacık tenine sarılıp sevişmektir.
sivrisineksizlik.
(bkz: yoktur) çok soğuktur. Ben her dışarı çıkmamda küfür ede ede gidiyorum gideceğim yere. Adana bile böyleyse ben çöle sürgün yemek istiyorum.sonsuza kadar yaz olsun. Ha kış oluyorsa da bence bizim de kış uykumuza çıkmamız lazım sabahın 6 sında o hava da yataktan ayrılıp da işe, okula gitmek koyuyor adama.