bugün

gerçek islamın temsilcisi ihvanlar ekibinin anlatımıdır.

liseye giden bir kızcağızı da uyarmışlardır. ne güzel bir çabadır bu. ben şahsen ikna oldum. gerçek islam ne güzelmiş meğer.

--spoiler--
Efendi Hazretlerimiz yıllardır kız çocuklarının okullarda okutulmasına karşı çıkmış ve bunun mücadelesini vermiştir. Hatta liseli bir kızla arasında geçen diyaloğu (Efendi Hazretleri kadınlar ile onlara bakmadan konuşur) şöyle anlatır:
Bir gün liseli bir kız ile konuştum, ona: “Liseye gitmemesi gerektiğini” anlatmıştım. O da: “Anne ve babam lisede okumamı istiyorlar.” demişti. Ben de: “Anne ve babasının doğru olmayan bir şeyi istediklerini, kendisinin onlara uymaması gerektiğini, ayet-i kerime ve hadis-i şeriflerin böyle emrettiğini” söylemiştim. Liseli kızımız ne dese gerek: “Hoca efendi bir defa bu yola girdim, mecburen devam edeceğim.”
Buna binaen bende şöyle dedim: “Yavrum! Sen bir yerden evine gitmek üzere yola çıksan, bir de baksan ki, senin evinin bulunduğu sokağa değil de yanlışlıkla bir başka sokağa girmişsin ne yaparsın? ‘Olsun yanlışlıkla da olsa ben bu sokağa girdim yoluma devam edeceğim’ der misin?

Efendi hazretlerimizin uyarılarının ne kadar mühim olduğu bu gün anlaşılmaktadır. Okul sistemi, ilköğrenimde aldığı çocuğun imanını, ahlakını, edebini –buğdayın tanesini sapından ayıran- bir makine gibi ayıklamakta ve öylece toplum hayatına atmaktadIr. Sonra da o kişi veya kişilerden toplum veya din adına hayır beklenmektedir.

HEM OKUMAYIN DiYORSUNUZ, HEM DE…
Kız çocuklarınızı okutmayın deyip tehlikeleri sıralayınca “hem kız çocuklarını okutmayın diyorsunuz hem de hastaneye gidince bayan doktor arıyorsunuz” diyerek kendilerine delilsiz dayanaksız bahaneler üretiyorlar. Bunlara kısa kısa cevap vermeye çalışacağız.

1- Doktor olma niyetiyle okuyan kişinin doktor olacağı belli değildir.
2- Okuyan bütün kız çocuklarının doktor olması imkânsızdır. Bu felsefeyle doktor olanları ayırsak diğerlerini ne ile savunacaksınız?
3- Bu felsefe ile bakacak olsak bile Kadın doktorların sadece kadınlara bakmak gibi bir lüksü olmadığından gelen erkekleri de tedavi edeceklerinden bu da ayrı bir haram olacaktır.
4- Dinimize göre bir bayanın zaruri durumlarda en mahrem yerini bile erkek doktora açması caizdir.
5- Özellikle kızlar ergenlik çağına erken girdiği, o halde iken okullarda tesettür emrini yerine getirmedikleri için ayrıca günaha girilmektedir.
6- Okurken eğer saçını açıyorsa bu ayır bir haramdır
7- Okurken dar elbiseler ile gidiyor, tesettürü yerine getirmiyorsa bu arı bir haramdır
8- Okurken devamlı surette erkekler ile muhatap olduklarından ayrı bir haram işlemiş olmaktadırlar.
9- Şüpheli bir sebep için muhakkak bir günaha girilmez.

Bir Müslüman kadın, tedavi olacağı hastanede elbette öncelikle bir bayan doktoru araştırmak zorundadır. Kadın doktorun olmaması halinde ise Müslüman erkek bir doktora tedavi olabilir…

Belki bu liste daha da uzayabilir.

Böyle olduğu halde gerçekleşeceği belli olmayan (gerçekleşse bile mahzurlu olan) bir netice için , bunca harama girilmesi caiz değildir.

Kaldı ki, günümüzde özellikle liselerde başlayan Üniversitede devam eden iğrençlikleri şuraya döksek mideniz kaldırmaz.

Bu konuda bilgi edinmek istiyorsanız liselerde tamirat, tadilat ve boya işlerinde çalışan ustalara sorun. Şahit oldukları olayları anlatırken sizin yüzünüz kızaracak, mideniz bulanacak ve eğer kızınız okuyorsa “eyvah!” diyeceksiniz.

Bütün bunlardan anlaşılacağı üzere kız çocuklarımızın başları örtülü olsa bile şu karma sistemde okumasının dini ve ahlaki yönden bir çok sakıncası vardır.
--spoiler--

http://www.ihvanlar.net/2...yorsunuz-diyenlere-cevap/
dinen doğru olandır. islam, kadınları düşünen bir dindir. peygamber efendimizin bu yönde hadisleri vardır. velhasılıkelam.
görsel
Hassiktir oradan dediğimdir . Osmanlı imparatorluğunda halifelik alındığı zaman şeriat Kızlarında okumasını emretmektedir ve hatta bu sebepten Sıbyan okullarında erkek-kız karışık eğitim almaktaydı . Tabii haremlik selamlık .
yobaz kafalarin fetişist, gerici, sapik ve mide bulandirici fikirleridir, islami got delikleriyle okuduklarindan islam'i anlayamamislardir.
günaha girenlerin bilmesi gereken durumdur.
Peygamber efendimizle birlikte savaşa eşinin yanında katılan sahabe hanımlar bile varken böyle bir olayın doğruluğunu tartışmaya gerek bile yoktur. ilim çinde bile olsa gidip alınız hadis-i şerifini hatırlatırım ayrıca.
Daha dininin ne demek istediğini anlayamamış cahil ve yobaz yazar beyanı.
kimliği belirsin dine göre uydurulmuş fetva.

o kadar imamlık yaptım böyle fetvalar vermedim. insan hayret ediyor.
evliyaların önemli bir sözü.
Kızların dinen okadar çok görevleri var ki okul bunu aksatıyor. Dil pabuç kadar kafa dik sonra uzun süre bekarlık. Sosyal hayatı etkiliyor.
Kadınlara köle gözüyle bakan zihniyetin sıcmıklarından bir tanesidir.
dinen caiz değildir. kadınlar aynı zamanda tek başına dışarıya da çıkamazlar okumayı tahsili geçtim. kadın doktor olamaz, ama
eşini muayene ettirmek için kadın doktorlar aranır. kısacası din boktur karıştırdıkça da kokar çevresini de rahatsız eder,
dolayısıyla çevreye rahatsızlık veren bir duruma da saygı duyulamaz.