bugün

Rasulullah (s.a.v) “Mirac gecesi Cehennemi gösterdiler, çoğunun kadın olduğunu gördüm”(Tirmizî) diyerek kadınların fıtratındaki zaaflara işaret ediyordu.

"Süslenerek, açılıp saçılmak, cefadır, sizin için felakettir, felaketiniz dünyada rezilliğiniz, ahirette cehennem ateşidir, edep ve hayalı olmanız ise imanınızın temel şartındandır"(Ahmed bin Hanbel / hadis)
kalkan çüküm için gayet olumlu bir arzudur. kendini beğendirmek isteyen ve nefes alan kıslar, dm.
yine kendi inancını dikte etmeye çalışan sığ bir yazarın ilk entrysi ile başlayana başlık.

t: kadın erkek ayrımı yapmaya gerek yoktur, her insan beğenilmek ister doğal bir aruzudur. iç güdüseldir.
kadın ve erkek ayrımını ben yapmadım. yaratılış gereği zaten var. bu yüzdendir ki kadın ve erkek isteselerde eşit olamazlar.

dipnot: bizde kadın bir adım öndedir.
yaratılışları gereğidir.

çünkü onları allah öyle yarattı.

allah öyle istedi.

şimdi onları bu sebepten dolayı cehenneme atacağını söylüyorsa, sorgulayacağımız çok şey vardır.

çok afedersin ama sikerim öyle işi!
Kendi inancını dikte etmeye çalışsa yine olabilecek ancak hiç de böyle bir şey yapmayan yazardır. Herkes kendi inancını dikte etmek ister ama insanları korkutup aşağılayarak bi takım düşünceleri yermeye, insanları yine sınıflandırmaya çalışan ve böylece manipülasyonlarla kendi düşüncelerini dikte ettiğini sanan acınası yazardır.

Beğenilme arzusu gayet doğal bir istektir. Cehennemde birçok kişi kadınmış artık ne zaman açıldıysa bu cehennem... Kadın erkek farketmeksizin her insan beğenilmek ister ve bunun için bi takım değişiklikler yapar kendinde. teşhircilik sınırını aşmadığı sürece insanların yine vurguluyorum kadın erkek farketmeksizin (yine vurguluyorum ki senin gibi kendini islamın son savaşçıları sanan sığ yazarlar iyice anlasın diye) kendini beğendirmek için ya da en azından kendini aynada daha güzel bulmak için kendinde yaptığı bi takım değişiklikler gayet doğaldır. O insan mutlu olduğu sürece kimsenin bunun hakkında yorum yapmaya hakkı yoktur. Herkes istediği gibi giyinme, makyaj yapma vs. özgürlüğüne sahiptir.
Ben insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. Zariyat / 56

Bin yıl değil milyon yıl değil ebedül ebed bitmeyen bir ahiret hayatı var. Burda çok kısa bir dünya hayatı yaşıyoruz. Allah hepimizin içine nefs koydu. Onu terbiye edebilmemiz için imkan verdi. inanıp inanmamak bizim elimizde.
insanlık istiyor isek, Allahın kanunlarını (emirlerini, yasaklarını) birebir tatbik etmek zorundayız. Herkes zekatını verse ne fakirlik kalır, ne açlık kalır.
Varoluşun temelinde olan oldukça olağan arzu.

Kim istemez beğenilmek? En azından birileri tarafından.

Yabanileşmeyin.
Beğenilme güzel bir şey ama kızlardaki sorun kendilerini ambalaj olarak görüp ne kadar parlaksa o kadar beğenilir anlayışıdır. Başarılarıyla ve karakterleriyle bunu sağlayan kızları tenzih ederim.
mecburdurlar, beğendirmezlerse kocaları başakşehir'de ev tutmak suretiyle metreslerinafkjkglr.... yazamadım komik geldi...
aslında öyle değil,

kendinin beğenildiğini bilme arzusu o.
Doğal, içgüdüsel bir durumdur. Sadece kadınlarla sınırlandırmak hatadır.
sadece kocalarına süslenseler zaten yeterli. dışarıdaki erkek oranı buranı görünce günahtan başka birşey kazanmazki insan.
Beğendirme arzusunun önüne geçmekten öte kendini doğru kişiye beğendirdiği sürece dinen dahi mahsuru yoktur. Erkeğin de kendisini beğendirme arzusu vardır fakat kadınlar kadar göze çarpmaz. O yüzden kendiniz eğri olurken başka eğriye bakamazsınız.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar