bugün

kızlar daha iyi dayanıyor valla.
bir de yemek hazırlıyor bazıları
Midesi genişlemişlerin oruç tutmaması durumu.

Bazılarınız bir oturuşta 3 günlük yemek yiyor kızlar siz tutmayın da ben mi tutuyum?
Kadınlar kesinlikle bu konuda daha tutarlı. En azından çevremdekiler.
Ramazan gelince 1 ay kesintisiz regl olanı bile var.
Her koyun kendi bacağından asıldığı için kimseyi ilgilendirmez. Evet.
cinsiyetçi din anlayışının hortladığı hiç şaşırtmayan bir başka söylem...
"gerçek islam" tam olarak bu. götünüzü yırtıp başınıza da geçirseniz, şirinlikler de yapsanız, bir yerde kendini tutamayıp ortaya çıkıyor işte gerçek islam.

zaten bu din aslında kadınlar için değil, bu belli; erkeklerin kadınları aşağılayıp, sindirip köle olarak kullanabilmesi için icat edilmiş bir masallar bütünü. mirasından şahitliğe, kendini ifade etmekten öz saygıya kadar kadın türü için bin tane mayınla donatılmıştır islam. huzurmuş, cennetmiş, anlatın daha...
Kızların rahata alıştığı için yaptığıdir. Tutma ya zaten içinden gelmiyorsa bir yere kadar gider.
kimseyi ilgilendirmez. tutmak isteyen tutar, tutmak istemeyen tutmaz. bu kadar. din insanın kendi özgür iradesiyle inanıp inanmayacağı bir şeydir. ben şahsen hiç tutmadım. tutmam da sanırım. ama tutan tanıdıklarım oluyor haliyle ve hiçbir zaman beni yargılamadılar. hiçbir zaman. ben oruç tutmadığı için ailesi tarafından zorla oruç tutturulan insanlarda görmedim. ama oruç tuttuğu için arkasından dalga geçilen insan gördüm. bırakın insanların neler yapıp yapmadığını. kendinize bakın.