bugün

1- evlilik delisi olma

bir kız seninle çıkmaya başlar başlamaz ben ciddi ilişkilerin insanıyım. benimle ilerisi düşünüyorsan devam edelim deme. sen sanıyorsun ki bu sözü söyleyince karşındaki erkek sana hımmm, tam evlenilecek erkek gözüyle bakacak. hayır öyle olmayacak. bu söz seni daha yeni tanıştığın, yeni çıkmaya başladığın bir kızla evlenmeyi düşünecek kadar evlilik meraklısı olarak gösterecek. olayı akışına bırakacaksın, zamanını bekleyeceksin.

2- sürekli evlilikten söz etme

ilişkinin ilerleyen aylarında her buluşmanızda konuyu evliliğe getirme. evliliği düşündüğünü zaten senin kız arkadaşın biliyor. ama bu konuyu sürekli gündemde tutarsan sevgilini ürkütürsün. kızlar evlilik sorumluluğunu kolay kolay almazlar. o zaten bir kararsızlık yaşarken sen üzerine gidersen onu evlilik fikrinden iyice soğutursun.

3- evli arkadaşlarını örnek gösterme

evli, mutlu, çocuklu arkadaşlarını sürekli sevgilinin gözüne sokma. sonra hem arkadaşlarını kötüler hem de evliliği. sen böyle yaptıkça evlilikle arasındaki mesafesini açar. bırak o görsün.

4- onun fikirlerini al
evlilik hakkında ne düşünüyor? evleneceği erkekten beklentileri ne? ne zaman evlenmeyi düşünüyor? çocuk sahibi olma konusunda fikri ne? bu soruların yanıtları çok önemli. çeşitli sorularla ve zamana yayarak bu soruların yanıtlarını almalısın ve sen de adımını ona göre atmalısın.

5- en çarpıcı unsur çocuk

evliliğin en büyük amacı aile olmaktır. ailenin en önemli unsuru da çocuktur. bir çocuk istediğini (eğer istiyorsan) mutlaka vurgula. hatta ben anne olmak istiyorum. çocuğumla arkadaş olmak istiyorum de. bu senin evlilik teklifine açık olduğunu gösterecektir.

6- evliliği küçümseme

evet, evlilik meraklısı olma ama aman canım evliliğin ne gereği var? gibi cümleler de kurma. evliliğin aile kurmak için şart olduğunu, insanların evliyken de sevgili olabileceğini, evliliğin aşkı öldürmeyeceğini vurgula. ama bunların hepsini bir tek konuşmada değil, zamana yayarak söyle.

7- olmadı rest çek

her şeyi denediğin halde kız sana evlilik teklifini kabul etmeyecek gibi görünüyorsa ondan pek de fayda yok demektir. ama yine de son bir kez şansını dene ve beni oyalama, ben bir aile kurmak istiyorum. ama sanırım seninle aynı fikri paylaşmıyoruz de. karşındaki kız silkinip kendine gelecek, ya artık bıçağın kemiğe dayandığını ve evlilik teklifini kabul etmesi gerektiğini anlayacak ya da haklısın, ben evlenmek istemiyorum deyip kendi yoluna gidecek. her iki durumda da sen karlısın. * kaynak:http://www.posta.com.tr/y...ilir_.htm?articleid=39986 *
tek yöntem; etkileceyebilecek bir hediyedir.**
(bkz: evlenmeden olmaz)
kısa ve net.
3 ay olmak uzere, yurt disinda yanliz yasiyorum. evlilikten, evlilikle ilgili her seyden fersah fersah uzak, kendi basima gelmesi ihtimalini bile pek dusunmemis ve muhtemel bir teklif sirasinda daglara taslara bakacak, uzerine bile alinmayacak kadar alakasiz bir mevzu oldugunu dusunen kendince modern, guya medeni, kendini kendi ayaklari uzerinde durabilecegine inandirmis cuhela bir zavalli idim. (oha.)

zaman geldi, anneme babama veda ettim. aldim bavulumu, taa uzaklara kadar kendim tasidim. ne isim varsa kendim hallettim. 19 yasinda. otele yerlestim, ev buldum, evi tamir ettim, dosedim... musluk bozuldu benim basima kaldi. cagiracak bir abi, bir baba, bir kimse yok. nere aranir, kime gidilir bilmem. buldum, yaptirdim. ampul bitti kendim aldim, kendim degistirdim. ev isine elimi surmemisken; cevrilmeyi bekleyen bir ev, idare edilmesi gereken bir butce geldi basima coktu. kendi kendime pisirdim, kendim yedim. hepsinin altindan kalktim ama, ezile ezile. cok zormus her sey, cok zormus sorumluluk.

su anki sevgilim turkiye'de. buradan oraya becerebilerek miyiz emin degilim, sorunlarla bogusup duruyoruz. benden yasca buyuk, benden cok olgun bir adam. her seyden once daha kucuk oldugum icin hic ciddiye almadim ama, evlilik derken gozleri parildayan bir garip adam bu. canim benim, cok ozlemisim. suphem yok ki evlenelim desem, bugun evleniriz.

yalnizlik, kendi basina her bir seyleri idare edebilecegini bilmek buyuk bir luks. hep boyle dusunmustum, hakliymisim da. ama hesaba katmadigim seyler de varmis. her konuda sonsuz guvenebilecegin bir adamin seninle birlikte olmasi, hemen yanibasinda uyumasi, sicacik sarilmasi daha buyuk bir luksmus. su an arayip hazirlan, ben yanina tasiniyorum dese, heyecandan kafayi yerim, ikinci kez dusunmem bile. evlenelim dese, bugun degil de, bi gun evleniriz.

hayat gercekten kisa. sevdiklerinin kiymetini bilmeli insan.
en çarpıcı unsur çocuk değildir kesinlikle en azından herkeste.
zamana bağlıdır o, zaman mekan uygunsa ilişki güzelse kendiliğinden gelir
dillendirmeyin sürekli, anlamı yok.
olacaksa olur...
ilişkide ciddiyet evlilik konuşmakla doğru orantılı değildir...
her gün mangodan alışveriş vadetmek.
Benimle evlen sana jeep alacam. Demek.
''benimle bir evlen ilk gün sana vericem'' en can alıcı ikna yönetimidir.
hayır bunun adı gerdektir ama böyle söyleyince başka birşeymişçesine erkek atlayabilir.
kızdan kıza değişen yöntemlerdir. çirkin kıza ima etmek yeterli, güzel kıza yapacak bir şey yok.
ciddi olun. hayat boyu mutlu edeceğinize garanti verin. eğer bayan da çalışıyorsa öyle parayla pulla gözünü boyayamazsınız. hatun kendi hayatını zaten kendi kazanıyor.
kapıcı ipraam'a göre yatırıp üzerine çıkmaktır. (bkz: çöpçüler kralı)
ikna etmek için bir de çaba harcayan insanların olması gerçekten düşündürücü. zaten evliliğe kızlar doğuştan razıdırlar. açık ve net. ama sizde maymundan 5 dk sonra doğmuş görüntüsü varsa kız ne yapsın* ikna çabaları boşa.
sana benimle evlenir misin diye sormayacağım, çünkü seninle evlenmek için elimden gelen herşeyi yapacağım.
bi de allahinizi severseniz "benimle evlenir misin?" diye sormayin.

(bkz: evlen benle)
özel bir çabaya luzum yok. 25 yaşını geçmiş her hatun evde kalma sendromuna girmiştir.
kızları neden evlenmeye ikna etmeye uğraşıldığı da ayrı bir muammadır. evlilik bu,çok seversen istersin. sevmeyince olmaz ki. evde kalma korkusuyla yapılan saçma davranışlar nedeniyle evlenip sıkıntı çeken ve bu sıkıntısının temel nedeninin erkek olduğunu söyleyen hanımların sayısı da az değildir. yazık.
-ahmet bak ne dicem, askere gitsene sen.
kolayı var dostum, çalıştır saksıyı.
son sevgilim iphone 6 alırsan evlenirim diyodu, işe yarayabilir.
saçını çekin.
ne kadar konuşursan konuş hiç sus demeyeceğim birde istediğin kadar alışveriş yapabileceksin şeklinde iki tane yöntemden ibaret durumdur.
bir kadın senin yanında kendini huzurlu ve mutlu olduğunu hissettiği an, merak etme o seni ikna edip nikah masasına oturtacaktır zaten.
merak edilen yöntemlerdir.
(bkz: saplamak) gerisi onlara kalmış.
ama yapmayın mk günahtır.
güncel Önemli Başlıklar