bugün

eğer okuduğunuz bölümün 4'te 3'ü kızsa ve bu bölüm sözel bir bölümse gayet olabilen durumdur. ama cidden çok zordur. ben ilkokul, orta okul ve lise hayatım boyunca full erkek olan ortamda oldum. fight club hayatı yaşadım, kavga ettim, kızlarla muhabbetim hep sınırlıydı. yanlış anlamayın karizmatik durduğumu söylerlerdi ama hep biraz uzakta kalmayı tercih ederdim, çünkü o kızların davranışları hiç hoşuma gitmezdi .. karaktersizlerdi. ama üniversiteye girdiğim zaman bütün işler değişti. önümde kocaman bir 4 sene vardı ve önümde 80 kişilik bir sınıf ve 60-65 tane kız vardı ve nasıl olduysa engelleyemediğim bir şekilde etrafım kız dolmaya başladı. sürekli kız, her yer kız. bütün dedikodular, bütün entrikalar, bütün arkadan konuşmalar dönüp dolaşıp bana da geliyordu. bu durumun avantajları olduğu kadar, dezavantajlarıda çoktu. bu dezavantajı ikiye ayırabilirim; kendi hem cinsleriniz size mesafeli yaklaşıyor(ama yine sağ olsunlar selamlarımızı esirgemiyoruz)i ikincisi; dönen entrika ve dedikoduların size toslama ihtimali var. bu nedenle, o zamana kadar sadece ticari konularda derin düşünen ama normal hayatta yüzeysel düşünen ben, artık daha fazla düşünce üretmeliydim, daha dolambaçlı yollara girmeliydim. bunun zararı çok oldu bana, stres ettim falan filan. ama yine bir şekilde hallettik ve bugün çok daha ince düşünebilme yeteneği kazandım.

ama bu dedikodulardan, entrikalardan ister istemez bir şekilde etkileniyorsunuz. bu yüzden bir süre sonra etrafım ne kadar kız dolsa bile tarafsızlık ilkesini benimsemeye başladım. her yöne karşı tarafsızdım, ama bir kız tanıyorum ki onun her zaman yanındayım. gel dese giderim o derece(onada aşık mıyım bilmiyorum belki bu yüzdendir). ama sürekli tarafsızlık ilkesini benimsemek durumunda kaldım en sonunda. çünkü dedikoduların ardı arkası kesilmiyordu. artık içimden "bu ne lan böyle ? ben böyle bir düzlükten çıkıp böyle virajlara nasıl girebilirim ?" diye kendi kendime soruyordum.

yani zor meziyettir kızlarla arkadaş olmak hemcinslerim ve dostlarım. gerçekten zor. ama avantajları hiç mi yok ? tabiki var. mesela ince olmayı öğreniyorsunuz, nezaket göstermeyi öğreniyorsunuz, sorumluluk almayı öğreniyorsunuz, korumanız gereken kişiler olduğunu görüyorsunuz ve kızların çevreleriyle olan ilişkilerini anlıyorsunuz. evet, bunu gerçekten anlıyorsunuz. bu size hayat boyu artı değer katacaktır.

işte bu yüzden sözlük yazarlarına tavsiyemdir; kızlarla arkadaş olun, çok şey öğrenirsiniz. ama fazla ileri gitmeyin ve tarafsız durmaya çalışın. ben normalde hukuk, uluslararası, işletme ya da iktisat okusaydım aynen lisedeki gibi devam edecekti öküzlüklerim. ama öyle olmadı, her şeyiyle sözele dayanan ve çoğunluğunu kızların oluşturduğu bir bölüme gittim. hayatım boyunca karşılaşmadığım bir dünyayla karşılaştım, burada dövüşler ve kavgalar yoktu. ama bunun tam tersine insanı psikolojikman yıpratan soğuk savaşlar vardı ve bunlar dövüşlerden kavgalardan çok daha tehlikeliydi. çünkü çok kız vardı. işte bu yüzden dikkatli olun sözel bölümde okuyup kızlarla arkadaşlık eden erkek sözlük yazarları.
normal birsey degildir atesle barut yanyana durmaz.
Belki de kızlarla arkadaşlık ede ede onların düşüncelerinin nasıl işlediğini biraz daha anlama imkanı bulursunuz ve kızlar çok karmaşık varlıklar demekten biraz daha uzaklaşırsınız. bunu gerek ilişkinize gerek ilerideki evliliğinize yansıtırsınız. böylece daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz. bir hareketiniz sevgilinizin hoşuna gitmeyince neden böyle tuhaf davranıyor bu kızlar, ne biçim varlıklar bunlar demek yerine ''Filan arkadaşlarım da sevmezdi demek ki kızlar bundan hoşlanmıyor'' diyebilirsiniz. evet karşı cinsten iki kişinin bir zamandan sonra birbirine arkadaşlık dışında duygu beslememe ihtimali fazla olabilir. Ama düşününce insan sadece bir kişiyi sever. Gerisi yalnızca arkadaştır. Bu yüzden sorun olmaz diye düşünüyorum.
Belki de kızlarla arkadaşlık ede ede onların düşüncelerinin nasıl işlediğini biraz daha anlama imkanı bulursunuz ve kızlar çok karmaşık varlıklar demekten biraz daha uzaklaşırsınız. bunu gerek ilişkinize gerek ilerideki evliliğinize yansıtırsınız. böylece daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz. bir hareketiniz sevgilinizin hoşuna gitmeyince neden böyle tuhaf davranıyor bu kızlar, ne biçim varlıklar bunlar demek yerine ''Filan arkadaşlarım da sevmezdi demek ki kızlar bundan hoşlanmıyor'' diyebilirsiniz. evet karşı cinsten iki kişinin bir zamandan sonra birbirine arkadaşlık dışında duygu beslememe ihtimali fazla olabilir. Ama düşününce insan sadece bir kişiyi sever. Gerisi yalnızca arkadaştır. Bu yüzden sorun olmaz diye düşünüyorum.
Ergenliğe girene kadar gayet iyi yaptığımdır. Sonra memelerine falan bakmaya başladım.
istege gore Onlarla yatmak veya yatmamak seklinde devam eden eylem. Sevgili kesinlikle olunmaz cunku o zaman arkadaslik bozulur. Arkadaslik her seyden onemlidir.