bugün

çok pis bir yer olduğu söylenilen bir ortamı merak etmektir.
Doğal ortamın nesi merak edilir ki, adı üstünde doğal. Kız yurtlarında kızlar aynen erkek yurtlarında kalan erkekler gibi bir hayat sürerler. Ders çalışırlar, uyurlar, yemek yerler, duş alırlar, dedikodu yaparlar, kavga ederler, muhabbet ederler. Bu kadar. Vallahi bu kadar billahi bu kadar.
asıl mesele ne yaptıkları değil, nasıl yaptıkları. buzlu badem olayına girmiyorum bile. *
iyi bir meraktır. sen banyodan çıkınca erkek arkadaşına sikini gösteriyorsan emin ol ki kızlar da memelerini gösteriyorlar.
doğal ortam değil de, aralarına girsem bana nasıl muamele edecekleri asıl merak edilendir.
genelde bir çoğu yemek yapmayı bilmez , bilenler de üst sınıflardandır . tek kişilik odalar da kalanlar diğerlerine nazaran daha götü kalkık olur . yemek saati , kahvaltı saati bu tarz şeyler pek olmaz , sabaha kadar oturulabilir . ders çalışacağız diye girilen muhabbet berk'in yatağa attığı kızın kaşarlığıyla devam eder . bir ev yemeğine hasret kalırsınız . odada toplu sigara ve alkol içme etkinlikleri düzenlenir . en değerli ekşınınız yurda gizlice alkol sokmaktır . sevgilinizle telefonda rahatça konuşamazsınız . yatağınızı sürekli toplamak ve odayı derli toplu tutmak zorundasınız . banyo sırasına değinmiyorum bile az kavgalar yaşanmadı . tuvaleti pis bırakanın kimliği asla bulunmaz ve herkes birbirine suçlayıcı gözlerle bakar . çok şiddetli kahkahalar ve çok şiddetli ağlamalar duyulabilir . bazı kızlar horluyor hemde felaket bir şekilde . kıyafetleriyle birbirlerine hava atanlar mı dersin , avon satıcıları mı dersin her bir kız tipi mevcut . hayalinizde ki gibi bir yer değil yani beyler . kadın koğuşu gibi .
aklıma" her ne kadar çok olursa olsun ördek-ü kaz, yeter imiş ona bir şahin-i baz" sözü geliyor.. hayal ediyorum oraya girdiğimi..ne gece olur ama..
(bkz: kamera arkası)
çöp kovalarında kullanılmış pedler, kan kokusunun yanında dışarıda yellenmeyenlerin rahatça yellendiği, geğirdiği, makyajsız - bakımsız gezilen, ortalığı saç yumağının götürdüğü bir ikamet yuvasıdır. normal bir erkeğin bunları göz önüne aldıktan sonra hala merak etmesi abazalığındandır. buna göre 2 yılımın geçtiği erkek yurtları ise kraldır.
üniversite birinci sınıfta bir kız arkadaş "ya bizim yurt çok sıcak oluyor atletle dolaşıyoruz" diye bir cümle kurma gafletinde bulunmuştu da biz erkekler olarak bir hafta mecnun gibi kendini bilmez dolaşmıştık, hayallerimizi fantezilerimize düşlerimiz ergenliğimizin son demlerine karışmıştı.
daha 18'dik lan, vay amk.
Dışarıda adriana lima olan kızların içeride harun abiye dönüştükleri yerdir, yaşayan bilir. Aynı katta ikamet edip aynı tuvaleti banyoyu mutfağı kullanıp dışarda görünce tanımak için uzun uzun bakmak zorunda kaldığınız, çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır lafını doğrular nitelikte insanları barındırır.
ben girdim, am kokuyor.
hiç merak edilecek bir yer değil. dışarıda gördüğünüz o prensesler tam bir cadı sila beyler, üzgünüm.
görüyorum ki erkekler çok abartmış, kızlar da çok ayağa düşürmüş. iki tarafı da biraz daha realist olmaya davet ediyorum. ya bayan arkadaşların bahsettiği kız yurtları ahırdan farksız ya da bizde var muhabbet.

1- geğirme, gaz çıkarma gibi ikinci bir kişiyi rahatsız edebilecek eylemler için tuvalet/banyo var. daha ben hiç tanık olmadım öyle ortalık yerde mağara kadını modunda dolaşanına.
2- puantiyeli, ayıcıklı pijamalar, tepeden dağınık topuz yapılmış saçlar ve şıp şıp öten terlikler gerçekten var.
3- buna rağmen kızların hiç biri insanlıktan çıkmış durumda değil, çoğu sabahları oldukça güler yüzlü ve sevecen.
4- birbirimizin yanında iç çamaşırlarımızla gezme olayımız doğru. sutyensiz gezen de varmış, görmedim ama duydum. geçen seneki oda arkadaşım anadan üryan geziyordu mesela.
5- yurda gizlice alkol sokmak gerçekten eğlence amaçlı sık sık yapılır. herkesin dışarıda içecek parası, zamanı vardır ama gizli, yasak olan bir şeyi yapma hevesiyle yine geçen sene 108'deki odada 12 kız toplanıp masaları birleştirip rakı gecesi yaptığımızı biliyorum.
6- seksi iç çamaşırı olayı, evet var. ama şöyle var. birisi seksi bir iç çamaşırı aldığında bunu direk getirip oda arkadaşlarına gösterir, kızlar da "ay çok cici yaa" falan yaparlar. fiziğine güveniyorsa direk giyip üzerinde de gösterebilir bu arkadaş.
7- küfür, malesef evet beyler. gerçekten yanımızda olmamanızın verdiği rahatlıkla küfür konusunda nirvanaya ulaşabiliyoruz.
8- dağınıklık konusunda sizi döveriz evet, çünkü sizin deyiminizle "kezban" olmamak adına bin türlü bakım ürünü, makyaj malzemesi, saç şekillendirici ürünlere sahibiz ve hayatını traş köüğü, el sabunu ve şampuanla idame ettiren bir bireyle karşılaştırıldığında bu gerçekten eşya kalabalığı, dolayısıyla yer bulamama, dolayısıyla daimi bir dağınıklık demek.
9- kullanılmış ped kokusu diyen arkadaşlar var, dağınıklık ayrı, pislik, görgüsüzlük ayrı bir şey. çevreyi rahatsız edebilecek bir kokuya sahip bir şey oda sınırları içinde durmaz, koridorlardaki büyük çöp kutularına en az iki kez poşetlendikten sonra atılır.
10- sonuç olarak, kız yurdu, içindeki kızlar ne kadar iyiyse o kadar iyidir.
öğrenmekle birlikte kızlardan soğumakla sonuçlanabilecek durum.
Mahsuru olmazsa bir gece geçirmek isterim.
Şu bir gerçek kızlar erkeklerden daha pis.
Onlarca vajinanın bir arada bulunduğu, meme bolluğu yaşanan mis kokulu ortam. Oyşhh!

Beybi!
hiç bilmiyorum ama erkek yurtlarından daha leş bir ortamı olduğuna kalıbımı basarım. plazalardaki ofislerin kadın tuvaletlerini temizleyen görevlilerin durmaksızın mide bulantısından hastaneye kaldırılmalarının bir sebebi olmalıdır dimi?
elektrikçi, tesisatçı olarak girilip merak giderilebilir.
hiç kız yurduna girmedim ama üniversitedeyken kız arkadaşların evine gitmiştik.

western filmlerde rüzgar esince yuvarlanan çalı topakları olurdu ya işte onun saç versiyonunu düşünün. pencere açınca yerde saç topakları yuvarlanıyordu. hele banyo lavabosundaki saçlar... alır yastık yaparsınız o derece.

bir de bunun yurt gibi içi kız dolu bir binada olduğunu düşünün. o saç topağının içinde insan kaybolur.
kız arkadaşlarımın bölük pörçük anlatımlarından süzerek çıkardığım çerçeveye göre maalesef bilhassa devlet yurtlarında hijyen konusunun sorun olduğu, kahvaltıların yetersiz olduğu, bina kalitesinin zayıf olduğu, sosyalleşme alanlarının kısıtlı olduğu, ideolojik ve dini propagandaların yaygın olduğu denetim oranı düşük yerler sanırım. tevekkeli değil, iki tatil gününü de birlikte geçirmek istemeleri.
Erkek yurtları ve er koguslari tasak kokuyorsa.... Onermenin diğer tarafıni kendin doldur işte.