bugün

bir gazetede bulanan tüm bölümler gibi ekonomi, siyaset, spor, mizah * vs.vs. herşey konuşulur, tabi 3.sayfa haberleri de mutlak yer bulur.
hain planlar yada pembe bulutlar üstünde hayaller kurulur, topluca ağlaşılır, bize bu yapılır mı uleeen gibi.. yada göbek atılır allah cezanı verecek gibi.. küfür etme yarışına girilir ben senin ananı var ya... gibi.. kız kıza sohbet ayrı güzeldir.
bir de birkaç dialog vermek istiyorum:
konu ekonomi.*
-bir arabam bir evim olmadan asla evlenmem.
-araba değil de ev şart bence.
-açlık sınırı altıdır o bence.
-..?
konu siyaset*
-kime oy vereceksin
-en boş plaja
-kızım seçim günü denize mi gidiceksin
-evet, en güzeli bom boş olur.
-doğru diyorsun aslında.
konu spor
-tenise başlıyorum
-aa nerden esti
-x* tenis oynuyor
-allahtan amerikan futbolu filan yapmıyor.
konu kriptoloji
-bak yine beni ayın 12'sinde aldatmış. bende bunu 12 sularında öğrendim
-12 senin için tehlikeli bir sayı, hayatının şifresi 12'de gizli olabilir.
konu hukuk
-ya flörtü aldatmanın cezası var mıdır?
-yoksa da olmalı bence.

vs.vs. yok yok tam da böyle değil tabi. ciddi olabiliyorlar.
çok yüzeyseldir. ayrıca kızların, erkeklere nazaran yaşamışlığının az olması muhabbeti çıkmaza sokar.
kız kıza sohbetinde dertli arkadaşına yardım etmek istersin gelmez ulan. cevap gelmez. bu filmi daha önce görmemişsindir çünkü.
türkçe'ye dedikodu olarak geçmiştir.
erkek-kıza sohbetten *, kız açısından bakıldığı takdirde, daha iyidir. en azından tacize, sarkmaya, dil atmaya karşı korunmuş olur.

not: erkekler şerefsizdir. aile bireyleri hariç her kadına sulanabilir. daha şerefsizleri ensesti de zorlar.

sözüm size kızlar;

(bkz: akıllı olun)
sohbeti yapan kızların kafası çalışıyorsa tadından yenmeyecek sohbettir. Aksi halde ortamda var olan tek kafası çalışan sizseniz çin işkencesine dönüşür.
(bkz: kadının doğasındaki dedikodu geni)