bugün

hayırlı bacılar arkadaşlar...

yüzyıllar boyunca din, iman, ahlâk, örf, anane gibi toplumsal ve manevi değerlerin can pahasına önem verildiği bu topraklarda doğmuş ve büyümüş birey olarak tüm hayatını ailesine ve de özellikle bacısına adamış, onun iyiliği ve selameti için geceleri çift mesai yaparak sarı dolmuşçuların tacizlerini bile sineye çekmiş, eve biraz daha fazla para getirebilmek için canını dişine takarak tüm mevcudiyetini seferber etmiş, kız kardeşimin canı muayyen günlerinde tatlı bi şeyler çeker diyerek dışarıdan kargoyla alaman çikolataları getirtmiş, her türlü lükslerinden kısıp karıya bile para yedirmemek için evde dns değiştirmekle uğraşıp gariban şekilde 31'ini çekmiş, yıllardır içtiği parliamentini değiştirip lark'a düşmüş bir yurdum delikanlısının başına gelebilecek en acı, mülevves ve cinayete sebebiyet verecek olaydır...

öyle ki arkadaşlar; bu olay bünyede büyük istanbul depremi sarsıntısı yaratabilecek kedere haiz, yıkımları hiçbir beşeri dilde tarif edilemeyecek derecede galiz bir tecrübedir.

işte bu cümlelerle tarif edebiliyordu kahveci orhan abi ben okeye dönerken. boncuk boncuk terliyor, alnını omzuna attığı bulaşık kurulama havlusuyla siliyor, yakın zamanda bizim üst mahalledeki elektrikçi şefik usta'nın başına gelenleri anlatıyordu:

orhan abi: lan ne kötü amk ya allah vermesin böyle dert, mahkemesi var işte perşembe günü bakalım müebbet vericekler heralde şefiğe. ffss

etuuu: valla harbi ben olsam ihbar etmezdim kendimi salaklık etmiş, bana gelse cesetleri saklardık, böbrek dalak salih yerdi zaten onları kaybederdik ortadan, diğer parçaları da gömerdik biyere bi şekilde...

orhan abi: bırak makarayı şimdi.. düşünsene bi de o tipsiz çırak piçiyle basmış soğuk depoda..

etuuu: oha o detayları bilmiyodum ben, sadece gördü diye biliyorum nası depoda basmış nası lan?

orhan abi: olm işte bu geçen akşam eve geliyo işten, anlatılanlara göre tabi benim de duyduğum o yani... neyse bu geliyo işten bakıyo kız kardeşi yok evde. acil de akrabaya bişey almaya göndericekmiş galiba. telefonunu falan arıyo bu açmamış telefonu.. neyse bu çıkıyo, diyo heralde komşunun kızı varmış arkadaşı onun yanına falan gitmiştir diye mahalleye çıkıyo, neyse geçerken bizim balıkçıya bi sorim diyo gördün mü bizimkini burdan geçti mi diye... bakıyo dükkana kimse yok ama içerinin ışığı yanıyo.. içeriye giriyo sesleniyo işte, dükkanın içeriye bi giriyo soğuk deponun orda kız kardeşinin montu falan var... ondan sonrası malum işte, deponun kapıyı bi açıyo çırak domaltmış bunun kız kardeşini çıtır çıtır kandil simidi gibi yiyo..

etuuu: ehh amk.. takkem dondu şerefsizim... lan harbi allah vermesin ne kötü bişi ya ayhh bırakın olm oyunu valla oynayasım kalmadı amk ben eve gidiyorum...

orhan abi: sen yine anlatma fazla yayılmasın, duyan duydu gerçi de ne bilim işte..

etuuu: tamam anlatmam da zaten milletin haberi olmuştur yani yaygara kopmuş zaten ben yoktum da duydum bikaç yerden de ama detayları ilk defa senden öğreniyorum... vay amk vay ya... neyse ben kalkim hadi eyv..

sonraları öğrendiğim; şefik usta'ya 28 yıl 7 ay ceza vermişlerdi, akli dengesini yitirdiği için ceza indirimi olmuştu ama 28 yıl amk... ne o kız kardeşi balıkçının çırağıyla s.kişti diye, onları öylece görüp öldürdü diye.

maalesef ki masumiyetlerin kaybı büyük sarsıntılar yaratıyor, o sarsıntıların bedeli de ağır oluyor elbette. işte bu yüzden sevgili arkadaşlar siz siz olun, kısaca anlattığım bu ibretlik hikayeyi yabana atmayın ve kız kardeşiniz falan varsa tez elden estetik ameliyatla yüz güzelliğini ortadan kaldırın, mümkünse memelerini falan da aldırın ameliyatla albenisi minimum seviyeye insin. insin ki sonra balıkçının, manavın çıraklarıyla yakın ilişkiler yaşamasın. sonra billahi kız kardeşiniz hamile kalır, doğan çocuk tipsiz doğar çırak piçi diye bağırırlar büyüdüğü zaman mahallede. kadere 4-0 yenik başlar yani.

her zaman dediklerimi harfiyen uygulayın; kız kardeş demek namus demektir, tabudur... o tabu bi kere yıkılırsa, siz de yıkılırsınız. o namus bi kere kirlenirse, siz de kirlenirsiniz. bembeyaz bir küvet dolusu sütün içine soksalar sizi, sütün rengini karartırsınız. benden söylemesi...

görsel

görsel
gece gece güldüren bir olaydır. öldürseniz kötü öldürmesenizde kötü. iki ucu boklu değnek anlayacağınız.
- bu kalkan ne kız?
+ abi çok taze
surukleyici bir olay. sonra ne olacak acaba? kim bilir 118 80 tabii ki.
uzun süre balığa para vermeyeceğinizi gösterir. maşallah.
Gözleri mozaikli kız fotosu ve ustunde balikci fotosu ile daha da inandirici olmus bir 3. Sayfa haber konusu.

(bkz: Emeğe saygı)
çırağın balıkları yakından tanıma fırsatı bulacağına delalettir.
Palamut yediginin gostergesidir.*
kız kardeşin eve bedava balık getireceğinin müjdesidir.