bugün

Ardından bir deste parayı cebinden çıkarıp kaynananın suratına fırlatabilirsen kızı verirler. Ama cebinde metelik yoksa bu söz üzerine seni orda fetöcü hayin ilan edip kovacaklardır.

-Oğlumuz ne iş yapıyor efendim
+Şey.. ben yazarım

-Kaç kitabınız var
+Hayır kitap değil sözlükte yazarım

-Ne sözlüğü yazdınız
+Sözlük bir site efendim. internet sitesinde güncel konularla ilgili başlık açıyor, entry giriyoruz.

Ve bu söz üzerine kaynana ve kayınbaba kızının gözlerinin içine bakarlar. Sizli bizli konuşmanın yerini senli konuşamalar alır.

-Aylık kazancın nedir peki
+Şu an yok efendim ama merak etmeyin önümüzdeki yıllar yetkili falan olabilirsem aylık üçyüz beşyüz atarlar bana

-Bu danga.... Nerden buldun kızım? Bizim meteliksiz birine verecek kızımız yok. Hem beş kuruşu olmayan, hem de konular hakkında yorum yapabilen birine hiç yok.

-Vermezseniz vermeyin be bende kızınıza meraklı değilim. Zaten sözlükte bunun muhabbetini yapıyoruz. Sanki bana bir küp altın veriyorsunuz. Tam aksine bir küp altın yese de doymayacak bir karı veriyorsunuz. Al kızını koy çuvala salla salla vur duvara. Tipe bak tavırlara bak.

(bkz: al kızını koy çuvala salla salla vur duvara)
55 bin küsür de enterim var demeyide eklemeyi unutmam .
Ciddi ciddi evlilik düşünen yapmasın bunu. Tru sen hiç yapma. Biri bana gelse ben de hic sözlüğü bilmiyorum diyelim. Bir bakiyim diye sözlüğe girsem , görduklerim karşısında bırak kızı evde ki kediyi bile vermem.
görsel