bugün

Talepte bulunan hepsini olmasa bile kosulları bastan kabul etmiş sayılır.

(bir ekonomi kuralı / adam Smith)

"Kikero"
sonuçta sen tanıyıp bilip istemeye gelmişsin. istemeye gittiğin kızın da ne iş yaptığını, nereli olduğunu biliyosundur heralde.
haklı bir isyan olmasına rağmen işin sonunda haklılığın bir öneminin kalmadığı durumdur.

görsel
hiç bu açıdan düşünmemiştim. haklı isyan.

askerliğini falan yaptı mı diye de sorulmuyor. devir kötü.
isteyen sorabilir. fakat biz türk ve eksik yaşansa da müslüman bir ülkeyiz. ve erkek ev geçindirmekle , kadın da çocuk yetiştirmekten sorumlu. ayrıca evi çekip çevirmek de kadına düşüyor. isterse çalışır fakat yine de evi geçindirmek zorunda değildir. ha siz çalışan kadın isterseniz ona göre bir evlilik yaparsınız.
sen olayı çok yanlış anlamışsın.

bizim toplumda kadın sadece seks kölesi olduğu için kimse umursamıyor öyle şeyleri.

kadınlar hakkında önemsenen şeyler;
memeleri büyük mü? şekilli mi?
kalçası büyük mü? şekilli mi?
tüysüz mü? eli-yüzü düzgün mü?
erkeğinin köpeği olur mu?

sistem böyle kurulmuş, çomar da buna alışmış. vazgeçer mi?
Sorulması gereken soru erkeği köle olarak mı görüyorlar anlamış değilim bide nafaka diye bir olay var.
öğrenilip gidiliyor artık. komşumuz normalde oğluşuna hiç bir kızı layık bulmuyor ama mayışlı memur bekar bir kız olduğunu duyunca annemin deyimiyle “bıyıklı da olsa” koşturuyor.
Eşimin çalışmasına ihtiyacım olmayacağı için sormasınlar zaten kızı alıp işe mi koyacağım?
kızımız zengin koca adaylarına kendini pazarlıyor efendim.
bkz. başlığı açan kişiye kız istemede kız verilmemiş olması.
kaynağı, "kadın milleti çalışamaz" düşüncesi olan durumdur. çok iyi tartışma konusu cidden, nerelere gider bu konu ooo.
Siz muayene etmeden mi evlilige adim atıyorsunuz yoksa? Soyle bir altli ustlu?
Benim soracağım sorudur.
Yok öyle şey, ben çalışayım sen gel yat.
Ayat müşterek veya.
denmez tabi amk erkek ne iş yapıyor o daha önemli kimse huyuna suyuna bakmıyor zengin diye itele kızı sonra dövsün sövsün öldürsün parçalayıp buzdolabında saklasın... para mal mülk soracağınıza huyuna suyuna bakın amk.. sonra kadın cinayetlerine son çığırtkanlığı yapmayın...