bugün

nitekim haksız bir davada haklı bir tavırdır.**
vejeteryan olan bir insanın boğanın kendisine saldırmamasını beklemektir.
bu tip kişilikler sadece bayan oldukları için otobüste kalan tek boş yere oturmayı; bir erkekle yürürken kapının erkek tarafından kendisine açılmasını veya restorantlarda oturmadan önce sandalyesinin yine erkek tarafından çekilmesini kendilerine 'hak' olarak görürler. Yapılmaması kabalıktır, suçtur. Hayır abi her şeyi geçtim sandalye olayı çok bozar beni; ağır bir şey değil, sandalye babam alt tarafı, nedir yani çek otur. bir de erkeğin göğsünü kabartma saniyeleri vardır o sandalyeyi çektikten sonra ki atomu parçalasam böylesine böbürlenmezdim. Kadın-Erkek Eşitliği'ni bir erkek olarak en çok ben istiyorum kardeşim, bir de ezilmiş gibi psikolojik baskı uyguluyorlar; yeter lan...
kız doğduğu için hayatta torpil görmeye alışmış insandır. kadın cinsinin , bir köyde yetişmiş 13 yaşında evlendirilmiş, kadın olduğu için hor görülmüş, kadınlığından utanan cinsleri ne kadar yürek yakıcıysa, bu cinside o kadar tiksindiricidir.
(bkz: bende şans olsa anamdan kız doğardım)
toplumda* pek çok alanda erkeklerin, erkeklerin üzerinde de kadınlığın egemen olduğunu anlamış* kadındır. Ve bu yüzden kadınlığını kullanmaktan çekinmez.*
(bkz: erkek oldugu için herşeyi yapabilecegini sanmak)
dikkat etmelidir zira beklediği torpil içinde patlayabilir.
ülkemizde bilimum abaza diye tabir ettiğimiz topluluğun pohpohlamaları sonucu öyle bir kanıya kapılan insandır.

en nihayetinde insandır ayrıcalık beklememelidir.
penaltıda hakeme ''hocam baraj kursak olur mu'' diye soran takımın oyuncusu gibidir.