bugün

konuştuğunuz insan sizle kısık sesle konuşuyorken gayri ihtiyari sizin de ksık sesle konuşmanıza yol açar. karşınızdaki sen niye kısık sesle konuşuyorsun dediğinde apışır kalırsınız.
kişi şayet aileden habersiz bir ilişkiye başlamışsa , yadırganmaması gereken durumdur.
bir süre sonra karşıdaki kişinin kulağının bir hoş olmasına sebebiyet verecek durumdur.
adamın sesine bir şey kaçmış olabilir. veya bademcikleri büyümüştür ses çıkacak yer bulamıyordur. hadi onları geçtim eliyle ağzını kapatanlar var bir de. lan sanki ağzını okuyacağız.
Pısırık aile çocuğunun çıktığı kişiyle evin bir köşesinde ki telefonla konuşma tarzıdır.
Bazen taklit yaparken kullanılan ses tonudur. Gayet işe yarar uyuyorum ya da yanımda ailem var havası vermeye yardımcı olur.
"Yerin kulağı var" atasözüne karşı, tedbirli olma hali.
Bir türlü yapamadığım.

Kızın biri şu an konuşuyor mıy mıy mıy.

Ulan senin dediğini ben burada anlamıyorum karşıdaki nasıl anlasın.
Hayatta en özendiğim insan tiplerinden Biri budur bak. Böyle narin kısık kısık konuşurlar, üstüne üstlük karşıdaki de gayet güzel anlar. Bende zaten mesleki deformasyon sürekli yüksek sesle konuşurum, bağırmasana derler. Bağırmıyorum ses tonum böyle derim ama anlamazlar. Telefonda da anlaşılmayacak diye çok da bağırmadan ortalama seste kalmaya gayret ediyorum.
çatır çatır kıskanılası insan tipi.

Ne kadar uğraşsam da yapamadığımdır.
Kısık sesle ninni tonunda başlayıp, pavarotti tarzı bitiriyorum.
Yazıklar olsun!