bugün

türk halkı olarak kurallara saygılıyız çok şükür.

https://twitter.com/i/status/1607624742340644864
sevilmeyi beklerken kırmızı ışıkta geçmişiz.
Kırmızı ışıkta sevgiliyle öpüşülür.
iç Anadolu Bölgesi'nde, entellektüel insan davranışı.
izmir' de gerçekleştirilen hareket. daha doğrusu gerçekleştiren daha fazladır.
ama bir keresinde yayalar için kırmızı ışık yanarken karşıya geçen ve gelen arabaya '' bir bekle be '' diyen genç bir adam gördüm. yorumsuz... gerçi metrodan inenlere yol vermeyi de unuttuk ya, neyse.
bir başka arabada son ses açılan müziğe, devlet kanunları tarafından maruz bırakılan an.
bazı şark kurnazı anadolu çomarı tipler kırmızı ışık yanmasına rağmen ısrarla geçmeye devam ederler.

bu da; insana saygılı medeni bir insanın gözünde bunların ne kadar görgüsüz, aptal, ahmak, cahil, uyanık geçinen parazitler olduğunu ve de bu tiplere herhangi bir konuda güvenilmeyeceğini, ellerine fırsat versen her türlü yolsuzluğu yapacaklarının bir göstergesidir.
Direksiyon kursunda,arkamda bi kız yanıma da hoca oturuyor,vitesi Boşa atıp havalı havalı dışarı bakıyorum kız arkada ne hayaller kuruyordur allah bilir,aynadan bakıyorum bazen etkilenmiş duruyor.bi gün hocayı arabadan indirip kızı yanıma alacam kıza saygısızlık oluyor yoksa.nikahtan filan konu açıyor bazenleri,nikah salonuna yakınız hayırlısı,dua edin arkadaşlar.yarın ani fren yapıcam kız öne fırlayınca yanağına öpücük konduracam,planımı yaptım haydeeeee.
Tnm:Yeşil ışığı beklerken keşke sarıda geçeydim hissiyle beklenir.
zontalık...büyük cahalet...
aracıyla kırmızı ışıkta geçme potansiyeline sahip biriyle arkadaşlık yapmam.