bugün

tanım şart; sokaklarda, bağda, bahçede yapılan davullu, zurnalı, orkestralı düğünlerin geneline verilen ad.

--spoiler--
malumunuz türkiye gibi bir ülkede kır düğünü, falan düğünü filan düğünü diyerekten boş bulunan parklara bile artık süsleyerek düğün yapılabilmektedir. fakat buradan düğün yapan kişi veya kişilere sesleniyorum. başlayalı daha 1,30 saat olmasına rağmen. kafamızı şişirdiniz. ve bu türk işkencesi 24:00\'a kadar sürmesi muhtemel. Allah sizi çaldığınız davul etsin emi. Buradan düğün yapacak birey ve veya bireylere sesleniyorum. sizin sevinciniz başkalarının rahatsızlığı olmaması için gidin düğün salonlarına kimseyi rahatsız etmeyin kardeşim. *
--spoiler--
son zamanın popüler olan düğünleridir.

bir kız size kır düğünü istiyorum dediğinde aklınıza mahalle arası düğünler gelmesin sakın.

belli bir tema veya format içeren çok şık düğünlerdir. çimler, masalar, nikah merasimi ve süslemeler özel olarak hazırlanır.

davul ve zurna olmaz ama gelin damadı davul misali tokmakla perişan eder. epey tuzlu düğünlerdir aslında.

görsel

sandalye düzeni tam olmamakla beraber aslında şu şekilde tamdır.

görsel
sokak düğününün mekansallaştırılmış hali.
Adliye boşanmalarıyla son bulur.
Köy düğününün zengin versiyonudur. Tek fark köyde bahçede yapıldığından burnunuza ahır kokusu gelir. Kır düğünü isteği olan pelinsular içlerinde hala bir köylü yaşatmaktadırlar. Ve bunu parayla harmanlamışlardır.
Kır dugunu ne la. Köyde düğün yapsan kır dugunu demezler.
Açık alanda düğün iste.

Oh yemekler kaynamis yemeksiz düğün olmaz. Bari et döner pilav verin.

Bizim orda düğünler 3 gün sürüyor. Tüm akrabalar gelsin diye.
Eziyet tabi. Ama yapacak bir sey yok .