bugün

bu taraftar kılıklı seçmenler oldukça o koltuğa odun koysanız dile gelip fakir edebiyatı yaparak oy ister.
siyaset sadece seçmen üzerine kurulur ülkenin geleceğini unutursa sonuç bu olur. iktidar halkın aklının almayacağı uçuk projelerle yerini garantiler, ana muhalefet de fakiri fukarayı kafalayarak merdivenin korkulularına tutunur.
bu edibiyat ancak sokağın bir köşesine kadar götürür.
cem uzan;
2002 de % 7,25 ile 2.284.644 seçmenden oy aldı
2007 de % 3,04 ile 1.064.871 seçmenden oy aldı

kılıçdaroğlunun yerinde siz olsanız ne yapardınız?
maksadım seçmeni aşağılamak değil ama görünen köy klavuz istemez.demekki sallama politikası işe yarıyor.
fakir edebiyatı yapmasının bir sebebide zihinlerdeki chp nin değiştiği yönünde mesajlar vermek, bariz ''dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayacağı da) anketlerden belli.
etro gömlek, villalı havuz ( havuzlu villa değil*)sahip olmasına rağmen fakirlikte herkes eşit olacak gibi kıytırıkları ifade etmesidir.
rte daha iyi yapıyor. meydanı ona bırakmak lazım.
rolüne kendini hala kaptıramaması yapmacıklığını gündeme getiren sorunsal. yetenek ister, her insan yapamaz tabi. *
sorunsaldan ziyade gerekliliktir, gerçektir. var olanı söylemektedir. fakiriz işte. bir araba almak için beş yıl çalışıyorum, ev için yirmibeş yıl. işimden kovulursam herşeyim gidecek. hiçbir güvencem yok. ben zengin miyim? çocuklarıma bir evden baka ne bırakabilirim. gemicik bırakabilir miyim? yumurta fabrikası? vs.vs. eşit değiliz işte. rte de fakir, ezik, mahpus edebiyatı yapmasa şu an burada olabilir miydi? gerçeği söyle başımın tacı ol. bana çılgınlar gibi değil olduğun gibi gel. sen de fakirsin. zenginsen rant ol git. hepimiz fakiriz.