bugün

kimsenin çükünde olmayan manifesto. adamı yuhaladılar söylemedik laf bırakmadılar hala manifesto derdindeler. bu mitinge katılması tayyip erdoğanı uluslararası arenada güçlendirdi. başımızada yıllarca bela edecek.
"hem laik hem müslüman olunmaz" ve "demokrasi bir amaç değil araçtır" diyenlere en büyük ayar. anlayana tabi.
eğer yuhalandıysa o yuhalayanların hepsinin vatan hainliğinden idam edilmelerini gerektiren manifestodur. şu söylenenlerden hangisi ne sebep ile yuhalanmıştır anlamak mümkün değil..
görsel

(bkz: yav he he)
Maddelemesi ciddiyetinin eseriydi kafadan ne olsa ticarete alırım sararım ayağı yok gayet açık ve samimi gördüm birde tabiki işi kökünden temizlemek isteyen lider o da çok sağlamdı ne mutlu türküm diyene cumhurbaşkanı bunu demedi.
kendisine ve türkiye'ye attığı en büyük kazık oraya çıkması olmuştur, kararının arkasında durmalıydı. gelecek günlerde neden fikir değiştirdiğiyle ilgili tv yayınlarını izleriz, ama iş işten çoktan geçti. manifestosu türkiye'de olması gereken gerçekler silsilesidir ama gerçekleşmesi imkansızdır. ok yaydan çoktan çıkmış ve meydan meydandakilere kalmıştır.
aklın, mantığın yoludur. olması gereken sıradan şeyleri konuşmuştur.
Hepsi liberal söylemin ürünü hepsi liberal sistemin erkleridir de ondan yuhalanmıştır. Diyemeyeceğim. Ama ben ondan yuhalardım. Ben bu konuşmaya ahaa milletin egemenliği, temsil yekisi, yaşasın özgür medya vs. Saflığıyla yaklaşamıyorum. ilk 5'inden sonrası özellikle liberal sermaye sahiplerinin talepleridir.işte bunlar hep artı değer. Chp her zamanki gibi sermayenin sözcüsü olma görevini yerine getiriyor. Demokrasi dediğin de burjuvanın kilise karşısında kral karşısında kendini kodifiye hukuk kuralları ve net sınırlarla koruma aracıdır bilginize. Sakin olmakta fayda var. Solmuş. Ne sol ama...
kemal kılıçdaroğlunun konuşması hastaya reçete yazarken, cumhurbaşkanı, başbakan ve devlet beyin konuşmaları hastaya dua edip muska yazmak gibidir.