bugün

kılıçdaroğlu'nun çözüm üretmekte kullanacağına kanaat getirdiğim değnek. artık, sayın kılıçdaoğlu'nun nasıl bir çözüm anlayışı varsa;,her olaya; çözeceğiz diyor. nasıl çözeceksiniz? diyor sunucu. el cevap: çözeceğiz! türban meselesi: çözeceğiz. ekonomi: çözeceğiz, dış ilişkiler: çözeceğiz... iyi de sen bana, yani halktan birisine, halkın kendisine, bunu nasıl yapacağını açıklamazsan, ben senin elinde sihirli bir değnek var gibi algılarım. ve siyasi olarak ciddiye almam. kimse kusura bakmasın. her soruna çözeceğiz diye lafa başlayıp, nasılını anlatmayan siyasiye nasıl oy verecek insanlar? sözlük kemalistleri sözüm size; darılmaca gücenmece yok. olay bundan ibaret.
kemal'in asası adıyla anılır. kızıldeniz'i bile yarar bu adam. ama işte gel gör ki lafla peynir gemisi yürümüyor.
bahsettiğin değnek hep vardı zaten. kim vaat ederken yöntemi açıklamış ki? açıklasa ne yazar, anlayacak mı angut millet? ben çay koyayım en iyisi, bu ne ya?
(bkz: kılıçdaroğlu nun olası süper güçleri)
kılıçdaroğlu nun iddia ettiği başörtülülerin başörtüsünü çıkarmasıyla sorunun çözüleceği önermesini sağlayabilir.
(bkz: batın kılıcı).