bugün

bir şey ifade etmeyen durum. adam milletvekili pazardan alıp giyecek değil ya abisi. bir milletvekilinin kaliteli bir şeyler giymesinden daha normal bir durum olamaz.
iyi de bu neden bizi ilgilendirsin ki? valla bu sozluk enteresan bir yer.
ama az once seyrettigim haberde, boyle bir markanin varligindan haberi olmadigini soyluyor. e tabi 500 lira, bir gomlek icin cok cuz'i bir ucret.
ben gomlegin ucretine degil de, oyle bir marka varmis, ogrenmis olduk demesine sasirdim ya hu!
kendi parasıdır isterse 1495 tl lik gömlek alabilir.
normal biri söylerse kendince haklı olabilir ancak eşinin eşarbı bile bol sıfırlı olan bir başbakan varken akp'lilerin bunu gündeme getirmesine affedersiniz kaba etiyle gülerler.

zaman'ın aklı düne kadar nerdeydi?
kimse edebiyat yapmasın en kral gömlek 100-200 liradır 500 de nesi? madem halkçısın halkçı dediğin adamın 1 aylık maaşı değerinde gömlek alma.
zaman gazetesinin yakaladığı şahane fotoğraftır.

bu haberi yaparken acep utandılar mı? utanmadılarsa niye utanmadılar?

çorapları kaç tl onu da yazın. donu kaç tl onu da yazın. her şey biterse sünnetsiz diye yazarsınız.

kusura bakmayın ama böyle bir habercilik anlayışına ancak totomla gülerim.

ayrıca totonuz yiyorsa başbakanın gömleğinin fiyatını yazınız. toto yerse tabi.
(bkz: görmemiş yobaz)
(bkz: gemicik)
(bkz: gemiciği kabullenip gömleğe takmak)
havuzlu villalarda krallar gibi yaşayanların, binlerce dolarlık yüzük, eşarp takanların, saraylarda düğünler yapanların hoşuna gitmemiştir. korkudan nereye saracağını bilmeyenler şimdide adamın gömleğine takmışlardır. bakalım seçimlere kadar bu korku onlara daha ne saçmalıklar yaptıracak...
seçim zamanı devletin kendi uçağını -yasak olmasına rağmen- şahsi jetiymiş gibi kullanan bir zihniyetin kabul edemediği gömlektir.
(bkz: 500 liralık gömleğin sol kolu)
tayyibin donu victoria's secretmış. yok efendim kılıçdaroğlunun gömleği şu markaymış. artık bazı şeyleri milletçe anlayıp büyük resmi görmeliyiz. abd, japonya, çin, rusya, iran vb. ülkeler uzayı keşfe çıktı. yeni projeleri dünya ile bağlantılı bile değil. zavallı, cahil ve sefil halkım yöneticilerin birbirlerini yemesi, koltuk sevdası, iktidar mücadelesi ile milyonları yanlış yere sürüklüyor ve gidişata "hele bi durun ağalar" diyebilecek birisi çıkmıyor, çıkamıyor. uzun lafın kısası, artık akıllanma zamanı. zaman geçiyor.
ülkede siyasetin ne kadar içler acısı duruma düştüğünü gösteren durumdur, siyaset falan da değil bu, bildiğin kıraathane muhabbeti, daha fazlası değil. aslında bu başlıkta geçen şeyin tartışılması bile komik geliyor ya bana neyse, benim utancım değil, devletin sözde büyükleri olacak şahısların utancı. şimdi evvela bu gömleğin fiyatı 495 lira falan değildir, inanmayan beymen'e uğrayabilir, iddiayı ortaya atan arkadaşı iyi yolmuşlar, beğendiyse kendisi alabilir o fiyata. gelelim asıl mevzuya;

şimdi kılıçdaroğlu "halktan biriyim" demiş ya, vay efendim nasıl giyermiş böyle pahalı şeyler. o pahalı dediğiniz gömlekten çok daha pahalılarını bugün sokakta ciks, tiki diye tabir edilen üç kuruşluk oğlanlar, kızlar giyiyor. iktidar adayı bir partinin genel başkanının giymesi midir rahatsızlık veren? sosyete pazarından giyinip, sokakta mı yatmalıydı kemal kılıçdaroğlu? hatta bence çöp kutuları yanında uyurken resimleri olmalıydı yeni promosyon afişlerinde. ne de büyük bir açık(!) yakalamışsın, aferin tosunuma. bunu belki de 10 bin kişi dillendirdi bugün ama dayanılmaz bir hal aldı memleketin siyasetinde bu kalite yoksunluğu, çiğlik.

ismi lazım değil, bir mümtaz şahıs var bu memlekette, temiz bir jaguar x type fiyatına saat takarken nedir bu saçma salak saldırı? saatten başlar, louis vuitton marka kelle bezinden devam eder, kanyon'daki harvey nichols büfesinden sağa sapar, fettah tamince'lere kadar dümdüz gider, yazmaya gerek yok hepsini. yüzsüzlüğün, halkı ayakta sikmenin haddi hesabı yokken bu kadar komik durumlara düşmek de nedir? arkadaş adam gibi siyaset yapın canımı yiyin, bu kadar mı acınası hale düştünüz? hala bu sikkopat iddiaları savunanlar var, hem de burada yazıyorlar, bunlara da bol bol oksijen diliyorum. uygun tüpler var piyasada, her gün alsınlar, alt yollardan...

benim derdim, gandi kemal falan değil, bu memleketin insanı sıçmış, ölmüş de ağlayanı yok. olayın ele alınması gereken kısmı bu, kutuplaşacağım derken beyinleri yolda bırakmışlar da haberleri yok.
(bkz: götüm tutuştu götüm tutuştu)
Giyecek tabiki, gandi kemal atletle gezecek değil ya
bunu eleştiren bunu da eleştirdi;

(bkz: başbakanın 43 bin dolarlık saati)
Karşı kutupta gerçekleşen gemicik,43 bin dolarlık saat muhabbetlerini bilip hiç tasvip etmemekle birlikte, memur babanın memur emeklisi oğlu, emekçi dostu, halkçıyım vs. şeklindeki söylemlerde bulunan bir adama pek te yakışmadığını düşündüğüm bir durumdur.*
ölen madencilerin kemiklerini sızlatan olay.
Kılıçdaroğlunun yaptığı bir hatadır.Söyledikleriyle çelişmiştir.
Halktan birisiyim ancak ayakkabı dahil 150 tl den pağlı bişiy giymemişimdir...

Not:Entry leri genel olarak okuduğumuzda tarafsızlık diye birşeyin olmadığı görülmekte.
adam ateşten gömlek giydi, millet gömleğinin markasıyla, ederiyle uğraşıyor.
kemal kılıçdaroğlu! halk adamı! aynı zamanda chp genel başkanı, geleceğin en büyük başbakan adayı. bu şartlar altında halk adamı olmak lüksü olmamasını gerektirmez. he anlatabilir misin bunu bunlara? anlatamazsın. kazanıyor arkadaşım! adam parasını hak ediyor mu? fazlasıyla. onu nereye harcadığı seni ilgilendirir mi? ilgilendirmez. he bunu anlatabilir misin bunlara? ihtimal yok. bu adam vaatleri arasında "hepimiz aynı gömleği giyeceğiz!" demiyor. kimsenin yatağa aç girmeyeceğini söylüyor. zengin insan olmayacağını da söylemiyor. hak edenin zengin olacağını söylüyor. he kendisinin zengin olduğunu da söylemiyor. ki aldığı maaş zengin bir insanın aylık gelirine oranla kesinlkle düşük. 495 milyonluk gömlek de zengin olduğunu göstermez aynı zamanda. he aldığı o maaşla dünyanın en zengin yüz insanı arasına girerse o zaman ben de laf ederim bak. hani birileri giriyor da sesi çıkmıyor ya bunların. ama anlatablir misin? ı ıh.
helal kazanılmış parayla alındıktan sonra uzay mekiği bilen alsa olur.
bu kadar çok entry girilince örtülü ödenekten alındı sandım. gömlek lan allah canınızı almasın!
bahse konu gömleğin tüm vergiler ve gümrük ödemeleri dahil satış fiyatı 353 liradır.

işte! burada;

http://www.raffaello-netw...57/Etro-Erkek-Gömlek.html