bugün

--spoiler--
gandi hk. ufak bir bilgi.
Mohandas Karamçand Gandi; 2 Ekim 1869 – 30 Ocak 1948), Hindistan ve Hindistan Bağımsızlık Hareketi'nin siyasi ve ruhani lideri. Gerçek ve kötülüğe karşı aktif ama şiddet unsuru içermeyen direniş ile ilgili olan Satyagraha felsefesinin öncüsüdür. Bu felsefe Hindistan'ı bağımsızlığına kavuşturmuş ve dünya üzerinde vatandaşlık hakları ve özgürlük savunucularına ilham kaynağı olmuştur. Gandi Hindistan'da ve dünyada, Tagore tarafından verilen ve yüce ruh anlamına gelen mahatma ve baba anlamına gelen bapu adlarıyla anılır. Hindistan'da resmî olarak Ulus'un Babası ilan edilmiştir.
kaynak: vikipedi.
--spoiler--
öncelikle efendim bazen lakap verirken tam zıttı verilir. mesela sözüm meclisten dışarı aptal birine anştayn lakabının verilmesi gibi.

kemal kılıçdaroğlu; chp partisinin genel başkanıdır.
ya arkadaş bir bakın yırtık çarığı mı var bu kişinin ya da ne yaptı halkı için. biraz düşünün iktidarın her dediğine karşı çıkmak mı siyaset. hak vermek insanı küçük düşürmez bunun bilinmesini istiyorum. * belki yapardı bir şeyler lakin bu fırsat verilmesi için güven sağlaması lazım. o da zor. villalarda yaşayıp parti geliriyle geçinip halkı savunup çiftçi kemal, içimizden biri kemal, gandi kemal lakaplarını almak kadar kolay değil eşit politika.

neyse işimiz eleştiri değil sadece düşünmeye sevk etmek.
not: hiçbir parti yanlısı değilim. eksikleri, yanlışlıkları ya da aksaklıkları dile getiriyorum sadece.
not2: bu entry dikkat çekmek ya da oy almak için yazılmamıştır.
adama ne yakışıyorki bu yakışsın.
gundi kemal.
indira, eklense yakışırdı.