bugün

kürtçeyi savunup türkçe olarak devlet bize bakıyor diyenlerin samimiyetsizliğin sorgulamaktır.

demek ki maksat hak aramak veya eleştirmek olunca türkçe konuşula biliniyor.
Adamlar biz türkçe değil kürtçe konuşalım demiyor ki. Kürtçe de konuşabilelim diyor.
türkçeyi konuşamayan birinin, hakkını savunan insanları eleştirmesidir.

konuşula biliniyor ne demektir amınakoyim ?

gülesim geldi.
Kürtçe konuşamıyorlar mı?
Ben anlamıyorum sokakta kürtçe konuşunca cık cıklıyor mu millet ya da kürtçe konuşana hapis mi var?
Bahaneden başka bir şey değil.
Türkiye de üç üniversitede kürt dili edb bölümü var. Kaçı gidiyor?
Yarın kürt okulu da açılsın türkler hep kaka demekten başka ne yapacak?
Azımsamıyorum yahut asla hor görmüyorum fakat yok efendim eziliyoruz yok efendim şöyle böyle. Pekala konuşuluyor. Daha ne yapılsın anlamıyorum.
kürtlerin aksanıyla ve diliyle "dövlet bize bahmir" başlıklarıyla, entryleriyle her gün dalga geçmezse rahat edemeyenlerin "enteresan" bir eleştirisi.
Geçmişte bu insanlar hor görüldü. Senin şimdi hor görmemenin bir anlamı yok. Bu insanlar daha fazla hor görülmek istemediler. Denize düşen yılana sarılır misali ilk gördükleri eli tuttular. Bu el de onları ne yazik ki kullanıyor. Bunun kabahati bizde değil mi sence?
bir mal beyanı daha.
Gün geçmiyor ki her gün yeni bir asalak ile uğraşmayalım.

Kendi dilleri zamanında yasaklanan kimselerin dillerini savunma adına "yasaklayan kimselere" anlatabilmek için dertlerini türkçe anlatmaktan daha doğal ne olabilir he çocuğum?
Sana kürtçe " dúgel zimanè min qedehe kır" dese ne skim anlayacaksın be angut?

Lütfen salaklaşmayın, çünkü farkettim burdaki sığırlar bu konuda rekabeti seviyor.
haklı olduğu yer var. ama devlet sadece ona da değil türk halkına da bakmiii..

cerrahpaşa yı hala ödenek yetersizliğinden bitiremeyen devlet.

istanbul daki tren yollarını ödenekten ve ihaleden dolayı bitiremeyen devlet. (ki bu ikisi acil gerekliydi)

milyarlarca dolara saray yaptırıyor
Maho göt kılından daha haklı burada...
ya sen mevzuyu çok yanlış anlamışsın başlık sahibi. oku biraz, öğren. fikir sahibi olmadan, önce bilgi sahibi ol.