bugün

çoğunluğu destekler. desteklemiyorum diyen bile rahatsız olmaz pkk'dan. ayrıca 20 milyon kürdün oy verebilecek olanı toplasan 8 milyondur. desteklemek demek gelin evimizde yemek yeyin demek değildir, kalben yani.. bunların bi 50.000 tanesi falan evde yemek bile verir ama.
Tamam öyle diyosun o zaman daha birkaç gün önce şehit olan kürtleri nereye koyucan ??
20 milyon kürt bulunuyor bu ülkede hdp nin aldığı oy sayısı 5.5 milyon. Siz bişey mi diyodunuz ırkçı kardeşlerim?
alın bunu ya önce sikin sonra alın hatta. be mal sen kaç kere gittin de bu yorumu yapıyorsun demezler mi adama. empati yapmak nedir bilir misin? batı ile doğu arasında ki uçurumu bilir misin? bu güzelim cumhuriyet kurulduğundan bu yana olup bitenleri, o meşhur kurucu, kahraman diktatörlerin yaptıklarını.

sizden tek ricam araştırın,empati yapın, mantığınızı ardından beyninizi kullanıp bi düşünün sonra yorum yapın.
destek derken çeşitli şekilde olur bu.

Kimisi körü körüne destekler.
Kimi milliyetci olduğu için
kimi sadece gerilla için. ( ki bu büyük çoğunluk )
Kimi sadece Abdullah Öcalan için. ( buda diğer çoğunluk )
Kimi sadece ulusal dava için.
Kimi sadece sempati duyar.
Kimi sadece sever ama anarşi istemez.
Kimisi devlete veya sisteme olan düşmanlığını pkk Üzerinden ifade eder.

değişir bu nedenler ama partisel paradigma olarak büyük destek yoktur pkk'ya sadece böyle nedenler birleşir ve sonuç pkk'ya çıkar.

tabi destek derken öyle herkes gerilla'ya evladını yollamaz veya para yardımı etmez öyle kalben yani.

körü körüne bağlı en fazla 3 milyon insan diyebiliriz Kürtler arasın da.

yarı kısmıda ya desteklemez yada nötr kalır olaya karşı.

dedik ya pkk bir neden değil sonuçtur diye.
Her k*rt pkk lı değildir.

Kaç kere demedim mi size yüzde 99.999998876543210 u pkk lı diye.

Foşşiklik yapmayın ırkçı barbarlar :s
dostum bak simdi. pkk dedigin orgut asker polis kacirabiliyor sehrin ortasinda ailesinin yaninda kafasina sikabiliyor. simdi kurt dedigin adam doguda yasiyo toplu bi alan yok koylerde daglarda yasiyolar. sen sehirdeki polisi askeri koruyamiyosun o adami nasil koruyacaksin adam gidip diyor ya bize oy ver ya öl o da veriyor. sehirdeki sivillere de ayni sekilde. tabii direk tehditsiz sekilde oy verenler de var ama azinlik kaliyo onlar.~ ~
herkes kürtlerin çocuğunun pkkyı desteklemediğini söylüyor ama koca bir yalan. pkkyı genelinin desteklediğini kabul etmek bu sorunun çözümünde atılmış gerçekçi bir adım olacaktır.
Her kürt pkkli değildir ama her pklli kürttür.
yı niye ayrı pkk özel bir kuruluş mu oç.
bir kürt olarak desteklemiyorum. ayrıca her pkklı da kürt değildir. pkk'ya yardım yapan türk avukatlar, savcılar tutuklanmıştır hatta. bazı komutanlar, subaylar pkk ile işbirliği içerisinde olduğundan (maddiyat) içeri alınmıştır. amına koyayım bunlar da mı yalan? açın az haber izleyin. rusun da tutun almanına kadar bu pis örgütün içinde. ülkeyi bölmek isteyenler kimlerdi? itilaf devletleri. demek ki pkk'nın arkasında kim var? itilaf devletleri. hadi kolay gelsin bu kadar salak olmayın.
Bugün hastaneye gittik. iki kürt aşireti birbirine girmiş sanırım. Öyle anlaşılıyordu. Kürtlerden biri özel harekat polisine şey dedi : - illa dağdakileri mi indirelim buraya?

Polis de dedi ki : kaldıysa indirin! indirin de hepsini tek tek lime lime edelim.

Arkasına döndü gitti sonra tehditler savuran o pislik herif.

insan güvenemiyor Gerçekten çoğunda var bir pkk bağlantısı.
iç anadolulu yani daha türkleşmiş, yaşam tarzı türklere daha yakın, hanefi mezhepli kürtlerden pek pkklı çıkmaz.
Ama ortalama olarak en az araplar kadar bize düşman çoğunluğu.