bugün

tamam kürtleri savunuyoruz, beyaz türkleri ulusalcıları ve milliyetçileri eleştiriyoruz ama bu demek değil ki kürtler süper varlıklar üstün insanlar. hayır. onların da hataları çok. sırasıyla günü geldikçe anlatırım.

neyse. konumuza gelirsek kürtlerin şu an ki sosyoojik psikolojik ve eğitim durumlarından dolayı ve ayrıca tarihte devlet gelenekleri olmamasından mütevellit ayrıca şark ın ve orta doğunun insanının sahip olduğu derin ve yavşakça satma dürtüsü (türklerde de var bundan) kürtlerde de olduğundan hadi kuruldu diyelim bu ülke. iki aya yıkılır. ayrıca söylemeyeyim diyorum ama söyleyeyim. kürt halkı yönetmeye değil yönetilmeye alışmıştır. ayrıca bin yılın feodelitesinden çıkıp demokrasiyi kaldıramazlar.
ab-abd-israil yardımları ile asla yıkılmayacak olan şimdilik hayali devlet hakkındaki yanılgılardan biridir.
kendi içlerindede ayrımcılık yapacağını varsayarsak doğru tespit olduğunu söylenir.
nitekim ayrımcılık yapan kürtler tarafından kurulmuştur ve gende vardır ayrımcılık yapmak.

not: ayrımcılık yapan kürtler diyerek diğer kürt kardeşlerimiz tenzi edilmiştir.
(bkz: osman pamukoğu must go on)
çok doğru önermedir. daha basit anlatacak olursak.

1- hiç bir kürt aşiret lideri kürt devlet otoritesine boyun eğmez.

2- devlet kurulduğu takdirde silahları beleş değil parayla alacakları için ordu kurmaları en iyi tahminle bir yılı alır.

3- okumuş yazmış hiç bir kürt gidip kürdistan'da yaşamaz.

4- mevcut komşuları ile araları kötü olduğu için ticaret yolları uzar, maliyet artar ve zayıf ekonomi zamanla çöker. sadece tarım ve hayvancılık yapan ülke olmaz. yıl 2011.
onlar devlet kursada birbirini yemekten yıkarlar devletlerini hainlerin kuracağı devletten ne hayır gelir.

not:burda kürt kökenli türk vatandaşlarımıza bir atıfta bulunulmamıştır amacı bölücülük hainlik olan pezevenklere denilmiştir.
bir gün mutlaka kurulur, yine bir gün kurulduğu gibi yıkılır.

not: her kürt, pkklı kürt olarak yanyana getirmemelidir. insanlarda bu ön yargı devam ettiği sürece evet
''kürtlerin kuracağı devlet iki yılda tamamlanır '' diye başlıklar da açıldığında üzülerek yine yazmaya devam ederim. bu ön yargı devam etiği sürece bunun da gerçekleşmesi muhtemeldir. bu arada bende kürt kökenliyim. ama ben kürt pkklı değilm. t. c. vatandaşıyım.
temellerini türkiye cumhuriyeti üzerine atmak isteyen iradeninde gayet iyi bildiği gibi türkiyeyi ve türk milletini bu inşÂ projesine ikna ederek, taraf yapabilirlerse bırakın iki ayı iki asır yıkılmayacaktır.
bu büyük ve karanlık projeye taraf olmayacaksak bu irademizi pasif kalarak değil, millet olarak en aktif tavrımızla ortaya koymalıyız.
aksi taktirde niyetinde ısrar edecek egemen güç, inşÂ etmeye çalıştığı temelsiz yapıyı tam olarak kafamızın üstüne yıkacaktır.
bu pisliğin ve karanlık kin yığınının altında ne zaman kaldığımızın ya da kalacağımızın sanırım hiçkimse için bir önemi olmayacaktır.
onlar devlet mi kuracaklarmış ? gibi bir soruyla karşılık vermek istediğim bir önerme.
(bkz: ebenin amı ali sami)
kenki kendine yetemeyeceklerdir elbette fakat türkiye karşıtlarının gayet güzel 2ay değil 2 asır ayakta tutabileceği gerçektir.
kurulmadığı ve var olmadığı için asla bilemeyeceğimiz öngörüdür. belki çok güçlü olacak, belki çok zayıf... belki çok iyi dış politika izleyecekler, belki de çok kötü...
amerikan dışişleri bakanı açılış yapar.
nato otorite oturana kadar tedbir amaçlı yerleşir.
bir kaç ab üyesi tanır.
israil reddeder.
iran nota verir.
iran nota verir.
amerika iran'a nota verir.
rusya başta sayar söver. sonra kabul eder.

televizyonlar bolcana komedi filmi ve hilal cebeci haberi koyar.
tayyip ''vay efendim şöyle böyle'' der. sonra gidip başbakanıyla resmi ziyaret yapar.

bizden bir kaç iş adamı çıkıp yatırım yapar.
bizim şirket yine şantiyelerin başına beni gönderir.
kendi memleketime giderim. herşey aynıdır ama artık benim memleketim değildir.

diğer tarafta halk birbirine girmiştir.
bir grup derki ''ziktirin gidin, devlet kurdunuz''
diğer taraf derki ''ben türk vatandaşıyım! gitmem!''

bolcana imam, müftü, siyasi cemaat lideri çıkıp vaz verir.
hikaye, hadis, menkıbe ile milletin öfkesini almaya çalışır.

10 yıl sonra, ''bizi birbirimizden ayırdılar'' diye maval okuyan kolpa tarihçiler çıkar.
''kim ayırdı?'' der diğer kolpa tarihçi.
''ingiltere, fransa, italya'' diye cevap verir ilk kolpa tarihçi.

hep böyle kurulur yeni devletler.
zira iki ayda yıkılmaz, ama tam bağımsızda olmaz.

yıllar yıllar sonra yeni jenerasyonlar çıkar.
dedelerinden, ninelerinden duymuştur olanları.
bilmezler, bilmesinler.