bugün

ancak ve kat'a türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne çomak sokmak isteyen dış güçler ve kürt sözcüsü hainlerin yapacağı iştir.

bir halkın konuştuğu dilin dünya dilleri arasına girebilmesi için gerekli olan şeyler şunlardır.

1-dil dahilinde kullanılan kelimelerin en az %60 ının ulusun kendi özü içinde türetmiş olması.

kürtçe denilen tarzanca, bu yönden fukara ötesidir. kendi türettikleri sözcük toplamı kullandıkları kelimelerin yalnızca %2 si dir.

2-dilin 5 dil kökeni içinde belirtilen gramer özelliklerine sahip olması .

kürtçe denilen tarzancanın gramer yapısı, anılan dil gruplarının hiçbirinin gramer özelliklerine uymaz.

3-dilin, taklit etmeden kendi sözcükleri ile sayı sayabilmesi. örneiğin türkçe; bir, iki, üç..., ingilizce; one, two, three...

kürtçe, sayı sayarken farsçayı taklit eder.

işte bu anılan özelliklerden dolayı kürtçe, kendi şartları içinde gelişmiş bir dil değil, arapça, farsça ve türkçe'den toplama tarzanca bir iletişim biçimidir.
(bkz: nefret söylemi)
Herzaman söylediğim gibi "Irkçılik hastalıktir." ben yeniyim. Sözlük böyle olmamalı.
açtığı başlığın ikinci entrysini giren bi mal'ın söylemi kardeşim senin dediğini 80 öncelerinde ki faşistler söylüyolardı ama günümüzün en ağır faşistleri bile bu söylemden vazgeçtiler ama sen hala o yılların faşist kafasındasın.
doğru tespittir. 100 km.(maksimum)ötedeki insanla anlaşamadığın dilimsi bir yapıyı dil sınıfına sokmak yanlıştır. bu yapı olsa olsa belki biraz lehçe olabilir.
Bir ırkın dilini bu kadar kafanıza takmış olmanız tamamen kendi dininizi pek de kafaya takmamış araştırmamış olmanızdan ileri geliyor. Size empoze edilen o üstün ırk üstün dil teorileri neticesinde asıl kutsalları bırakıp faşist kafaların öğretilerine tapıyorsunuz. Biz ne dil ne de ırk paydasında buluşabiliriz,ancak iNSANLIK paydasında buluşabiliriz. Neden o tozlu beyinleriniz hala bunu kavrayamadı? insanlık dediğimiz hadiseyi de dini öğretide ayrıntıları ile görebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=fYMeiS5H2zk
bilimsel kanıtlarla dil olmadığı anlaşılmış bir iletişim şeklini dil sınıfıona sokmaktır.

bu yaklaşımı faşistlik olarak nitelendirenlere de kin kusuyorum, kin.
dil değil lehçedir.

hala söylüyorum, kürtçe'yi dil olarak sayanların bilimsel argümanlarını gerçekten merak etmekteyim. hayır önyargıyla yaklaşmıyorum, gerçekten bunu savunan bir insanın argümanlarını merak ediyorum, bilimsel bir merak benimkisi. hadi yakın özel mesaj ışığımı...
saçmalamaktır.

ibo : megri meeeegri

şivan: ğııığeeeeeey

ibo : megri meeeegri

şivan: ğııığeeeeeey

ibo : daye meeeegri

şivan: ğeeeeeeeey

sanatınıza tüküreyim.

bu ne mk!!!

http://inciswf.com/megri-cb.swf
Belli bir topluluğun inanışlarına saygı göstermeyi öğrenmek zorundasınız eğer dünya üzerinde böyle bir dil varsa ve bu dili konuşan insanlar varsa buna hakaret içeren sözlerle hitap edemezsin!
80-100 kelimeden oluşan bir günde üretilip piyasaya sürülen kuş diline uyarlamayla türetilmiş herşeyi çakma olan milletin ana kuş dilidir.
dil bilimcisinin yapmaktan sakınacağı iştir.
yukarıdaki tanım ve teknik tahribatları dikkate alıp bir şeyin dil olması gerekliliği durumuna tatbik ettiğimiz zaman sırpça, makedonca, bulgarca gibi diller hem sayıları, kelime hazineleri, hem kelimelerin telaffuzu ve anlamları, hem de beslendikleri kaynaklar itibariyle yukarda verilen bilgiler doğrultusunda kürtçeden daha berbat bir tarzanca olma gafletindedirler.

cahil olduğu halde bilimsel tespit yapmak bu olsa gerek.
afrikada kabilelerin konuştuğu iletişim yöntemlerini de dil bilimine sokmak gerekir.
bu ülkenin ilerlememe sebebi de bu hor görme politikası zaten.

ulan hepimiz insanız, siz altın mı sıçıyorsunuz?
(bkz: asist balgam sökücü).

http://www.ilactr.com/img/ilac/asist_plus.jpg.
yazısı olmayanın dili olmaz düsturuna muhalefet etmektir.
(bkz: hgalala hgulala)