bugün

Demokratik açılımı mal pazarında pazarlık yapmakla karıştıran bir takım kürtlere yöneltilebilecek eleştiridir.
bu kadar yüz verilirse yakında götümüzdeki donu da isteyecekleri bir gerçektir.
haklı bir eleştiri yaparken sikko genellemeler ile bir çuval inciri bok eden ergen cümlesi..
Halkların kardeşliği altında doğu illerini kürt illeri ilan edilmesi ve bu doğrultuda Türkiyeden kopar koparabildiğini anlayışı ve politikasının ürünüdür.

Bizde türk açılımı isteriz dedirten bir konudur.
sadece almaya alışan bünyenin almaya devam isteğidir.
alırlar, daha isterler, vermedin derler, ''devlet versin - devlet vermedi'' den başka bir şey bilmezler. e bizimki de vermeye meyilli olunca, yakında kürtler isteyecek şey de bulamayacaklar...
Bir fıkra getirir insanın aklına
bir laz, bir kayserrili, bir de kürt ölmüşler. Aradan bir hafta geçmiş arkadaşları kahvede otururken bir de bakmışlar ölen arkadaşları sırıtaraktan geliyor. Eşehüdü en laa derken ölü elini kaldırmış "korkmayın yav. Canlıyım ben" demiş. "Meğer öbür taraflarda da işler buradaki gibi yürüyormuş, 10 bin dolar verirsen geri dönersin dediler. Verdim geldim."

"E peki diğerleri " diye sormuş kahve ahalisi duyduklarına inanamayan gözlerle "onlar neden gelmedi?"

Temel cevaplamış. "Kayserili 5 bin dolara inmesi için pazarlık ediyor. " "Peki ya kürt?" O da "ben ödemem devlet ödesin" diyor.
(bkz: insan hakları)