bugün

sanırım küçük faşistlerin hesaba katmadıkları bir durum.
evet lan duydunuz işte, hani şu kart kürt dediginiz herifler var ya arada maymun falan da diyorsunuz hah işte o adamlar insan biliyonuz mu? onlarıda allah yaratmış. hz adem diye bir insan var hah işte o ilk insan onun bir karısı var hz havva hah işte o ilk kadınlardan o da bir insan, işte kürtler, türkler lazlar, ingilizler italyanlar hepsi ademle havvanın çocukları.

yani uzaktan kardeşiz biz. kürtler de, ingilizler de amerikalılar da kardeşimiz. her ne kadar amerika ve ingiltere deki kardeşlerimiz pçlik yapsalarda kürtler gibi can degil hiç biri. hiç biri türkleri öldürelim diye kendilerini gazlamıyorlar, bize dilimizi verin, bizi asimile etmeyin diyorlar. sizce 9 yaşındaki bir çocugun nenesinin dedigini anlamamaya hakkı var mı?
''insan olan insan gibi davranır'' diye bir aforizmayı hatırıma getiren tümce.
teröristlerin bir insan olmaması gerçeği kadar doğrudur.
diğer yandan, bir insan yeni bir dil öğrenince hayvan olmuyor. hatta iki insan oluyor.
(bkz: bir dil bir insan)
kürtler insandır, kardeşimizdir, dostumuzdur,değerlidir. insan olmanyanlar pkk lı hayvanlardır. sapla samanı karıştırmayalım. ortalığı velveleye vermeyelim.
bebek, çocuk, öğrenci öldüren insanlar.

dedit; yalanmı?? sizin 'lideriniz' in lakabı bebek katili değilmi, daha geçen gün kreşe, urda, okula molotofu benmi attım lan...
türlerine göre değişken bir yapıda oldukları için tartışan bir durumdur. uysalları insanlarla aynı özelliklere sahip olsada çakalları insanlarla benzerlik göstermemektedir.
faşistlerden daha insan oldukları kesindir.
insan mı? sorusunu soranların insanlığından şüphe edilmesi gereken bi' durum.
çizgi film karakteri "kaptan mağara adamı" da sözde insandır.
bir çok insan görünümlü şahsiyetten daha insandırlar.
kürt faşistleri için söylenebilmesi zor olan söz.
doğru önermedir.
Tüm kürtler sadece bir insan etmektedir.

(bkz: kapağı bıraktım buralardayım ben)
(bkz: nurcu kürtlerin adam sayılma çabası)

(bkz: acınası)
Sadece insana insan gibi davranılır. dillerini zaten konusyorlar. şarkıları , türküleri filan da var. ama hiç bi kürt gidipte ben mahkemede , kamu alanlarında 2. bir dilin kürtçe olmasını istiyorum diyemez. yada özerklik isteyen insanlara nasıl bu isteklerini yaptırabilirsin ki. kendi bayrağını isteyen kürtler ırak'a gitmelidir.
biz insan olmasınlar demiyoruz hobi olarak yine olsunlar.
hopa'daki türklerde insan ama eşkıyalık ırka bakmaz.

bizim beyinsiz ırkçılar bunu halen anlıyamıyorlar çünkü beyinlerini kullanamıyorlar.