bugün

Orta Asya'da at sırtında yüzme öğrenen atalarımız sayesinde hiÇ yaşamadığımız telef olma şeklinin mezopotamya bölgesi ırklarından kürtlerin başına gelmesi.
çaylakken okuyup elimin ayağımın titremesine sebep olan, yazamadığım başlık -idi-.

çünkü yine amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.

bunu yazan arkadaşla bir sohbetim yok. ama çocuk sahibi olduğunu yazdıklarından hatırlıyorum. hadi şurda 15-20 arası veletlerin dikkat çekmek için bunları yazmasını bi derece anlarım. ama bir babaya, yaşı kemale ermiş bir insana hiç yakışıyor mu?

ölümden ''telef'' diye bahsetmek, yüzme bilmiyorsunuz deniz boylarında ne işiniz var demek, adamların şivesiyle alay etmek hangi insanlığa, vicdana sığıyor.

şunu okuyan, bunların düşünüldüğünü bilen, hatta bu hastalıklı fikirlerin alkışlandığını gören insanlar dağda şu an. çünkü adamların ne dilini, ne kimliğini, ne yaşamlarını kabul etmiyorsunuz. ortalığa nefret tohumları saçıyorsunuz.

bu meseleye hiç ama hiç bir faydanız yok. azalarak değil komple bitin inşallah.
kürtlerin su ile imtihanından geçersiz not almalarıdır.
Yunanlılar olduğunu sandığım olay. (bkz: bildiğim her şey yalanmıydı)
insanların kuralları ihlal ederek, uyarılara kulak asmayarak ölmesi, ölümü ölüm olmaktan çıkarmıyor. meseleyi trajik olmaktan da çıkarmıyor. devletin kusuru vardır yoktur orası tartışılır. siz boğulan bir insanın yaşadıklarını bilemezsiniz. otopside o akciğerlerden çıkan suyu da bilmezsiniz.

sizin en iyi bildiğiniz iş dikkat çekmek adına aşağılık, adi, karaktersiz ruhlarınızı klavyeyle yazıya dökmektir. allah a havale ediyorum. çocuklarınızı size bağışlasın. siz onu dahi başkasına hak görmeyen adilersiniz ama sizinkileri bağışlasın.