bugün

(bkz: cristiano ronaldo nun kürt olması)
kızlarıda bıyıklı portekizin burada uzun saçlı bir arkadaşıma bir gün çevresindekiler şu bıyıklarını kes bagri saçları kestirmiyeceksen kıza benziyorsun demişlerdi.
sakin ol şampiyon.
(bkz: pepe)
bu demek oluyor ki doğuda altyapıya önem verilmesi durumunda bir mardinli, urfalı, bitlisli cristiyano ronaldolarımızın olacağını gösterir.
Komikli tespit. Sırf hayal gücüne şûkela bastım!

Edit: portekizliyim.
hayır efendim, kürtler ispanyoldur. barcelona'daki xavi, diyarbakırspor'daki çavo'ya tekabül eder.
noktasına virgülüne kadar katılıyorum. bu kanıtlara kalıbımı, her yerimi basarım.

bir kanıtta benden:

port kelimesinin kürtçedeki karşılığının çalışkan,çalışan anlamına geldiğini bilmeyen yoktur. -ekiz kavramı da muhtemelen -ikiz'den geliyordur. ikiz kelimesinin çokluk beliten bir sözcük olduğunu kabul edersek; port:''çalışkan'', ekiz-ikiz:''lar'' çalışkanlar, anlamına ulaşırız. (bkz: port-ekiz) bilindiği gibi çalışkanlar'ın günümüz karşılığı ''kürtlere'' denk gelmektedir. işte bu da 4. kanıt! tersini iddia edenlerin de bi kanıtı olmalı. en azında bir iddia ortaya atın ulan.
(bkz: iteleyin beyler)
(bkz: içimizdeki portekizliler)
doğru önermedir. endülüs emevi devletini kurmuşlardır vakti zamanında. ispanyolların boğaları hunharca katletmelerinden ve boğa burcu kadınına çok düşkün olduklarından dolayı tası tarağı toplayıp güneydoğuya yerleşmişlerdir.
(bkz: Biji portekiztan)
(bkz: jose bosingwa)

görsel