bugün

bu başlıkta başımdan geçen anılarımdan birkaçını anlatacağım.

kürtlerin şehrime göç edip bizi azınlık durumuna düşürdükleri anda o şehrin boku çıkmıştı artık. eskiden hırsızlık gasp olayları daha azken şimdi tavan yapmıştı. ilkokulu kürtlerin yakınlarında oturduğu bir okulda okudum. bu yüzden birçok kürt arkadaşım oldu. iyisi de kötüsü de. rezil oğlu rezili de karşıma çıktı. mesela sınıfta penisini gösteren, beden dersinde suyunu kimse içmesin diye içine tüküren insanlar tanıdım. bir arkadaşıma: hadi lan kavga edelim deyip arkadaşım 'git başımdan' dese de annesine küfredip kavga başlatan sonra dayak yiyen bir kürt tanıdım. okul çıkışında 20 kişi benle arkadaşımı evimize kadar kovaladılar ve para istediler daha sonra gene kovaladılar. arkadaşımın evine girdikten sonra bile apartmanın önünde küfürler ettiler. okulda beden dersinde basketbol oynarken top dışarıya kaçınca bisikletinin sepetine topu koyup kaçan kürt de tanıdım. oruç tutup namazını kılan ve camiden çıkıp her türlü pisliği yapan kürt de tanıdım. okul dışında da kürtleri tanıdım. mesela babamın çerez dükkanının yanına çerez dükkanı açıp bize gelen müşterilere küfredip kestane mangalını düşürüp kavga çıkarıp daha sonra başka bir gün arabalardan inen 10 kişinnin dükkana silahlarla gelip saldırması ve amcamın onları vurması sonucu(komandoymuş eskiden amcam) şikayeti geri almak şartıyla kendi dükkanımızı onlara satmamız(amcam daha çok ceza almasın diye) ve iflas etmemiz de kürtler sayesindedir. iyi olan kürtler de vardır tabiki bu yazıyı okuyan. ama kendi ırkınızın ne bok yaptıklarını görün. 'türkler kürtleri eziyor' şeklinde konuşmayın lütfen. bazı türklerin bazı kürtlerden nefret etme meselesi sadece pkk değildir bunu anlatmak için başlık açtım. amerikadaki zenciler gibi eskiden olmuş olayları anlatıp şimdi ezildik böyleydikte şöyle olduk deyip üste çıkmaya çalışmayın.

edit: bi kere de sonuna kadar okuyun.