bugün

ne yazık kı kürtlerin çoğu bu önergeyi doğru çıkarcak davranışlar göstermiyor.
pkklıların hepsinin japonyanın bağımsızlığı için savaşan sarı saçlı, mavi gözlü japonlar olduğu gerçeğinden yola çıkarsak haklı bir tespittir.

(bkz: her pkk lı kürttür).
her kürde pkklı demek cahilce bir yaklaşımdır, aynen katıldım.

bir de şu 'pkk sempatizanı kürtler' şunu anlasın; türkiye kürtlerinin pkk içerisinde hiçbir kıymeti yoktur.
türkiye üzerinde oynananması gereken bir oyun oldugundan pkk maşa olarak kullanılmaktadır.

çoğu aklı başında kürt kardeşim pkkya 'sana mı kaldı benim hakkımı savunmak' derken; beyni yıkanmış olanlar da hala pkkyı savunuyor.

pkk sempatizanı arkadaşlar; çıkın dağa kullanmayın elektriğini suyunu bu ülkenin. çelişki yaşamayın! 'tu pis kaka' dediğiniz devletin sınırları içinde yaşamaya utanmıyormusunuz hala?

he pardon sizin suratınız keçe gibiydi unutmuşum.
tersini savunanların türk-kürt çatısmasını çıkarmak isteyen emperyalistlerin oyununa geldiği doğru bir tespittir.
(bkz: ok kib bye)
hiç bir gerçek kürt, pkk'yı desteklemez. destekleyen kendini kürt sanan ermenidir, zerdüşidir ya da yezididir. ben, nice kürt bilirim ki aslen türkmen aşiretinin evladıdır.
doğru bir saptama ancak verilen oranlar hatalı. doğudaki kürtlerde aşırı milliyetçilik %40 dolayında. bunların yarısı baskı muhtemelen yarısı gönüllü. bizdeki faşist oranı gibi düşünebiliriz.

konuyu açmak anlamında yazar sadece kendisini ilgilendiren subjektif bir şekilde örnek verecektir:

--spoiler--
evet gerçekten de kürtleri kaderine terketmek ya da hor görmek, bir kısmının mücadele ettikleri pkk terörüyle olan savaşlarında ihanet etmek demektir. özellikle şu son felaket olayıyla bağlantılı konuşursak, şimdiye kadar van'lı iki kişi tanıdım, birisi bir dönem sevgilimdi, diğeri samimi bir arkadaşımdı. sevgilim olan kız, istanbul'da derneklere filan takılırdı, ünv. okuyordu, babası ünv. mezunuydu, tümden mücadeleleri fikirseldi ve evet devrimcilerdi de, ama ben öyle çağdaş kafadaki birilerinin tutup da teröre bulaşabileceğine inanmam. vanlılar kaçakçıdır, bunu tüm türkiye bilir, kaçakçıdırlar ama terörist değildirler. genelde paralı olduklarından pkk yakalarını bırakmaz. belki akrabalarından bulaşan olmuş olabilir. diğer örneğimizdeki arkadaş ise muhafazakar birisiydi, samimi arkadaştık ve ben ne devrimle ne kürtçülükle hiç bir ilintisini göremedim. bu arkadaşların her ikisi de , özellikle van özelinde doğu'da bir çok görüşten insan bulunduğunu, pkk'nın baskı ile, olağan gücünden fazlasını hissettirdiğini söylerdi.

şunu anlatıyorum. evet doğu'da pkk önemli bir terörist etkendir ancak, doğudaki insanlar pkk terörüne terkedilemeyecek kadar değerli insanlardır.

ben de bir türk olarak açıkça söylemek istiyorum:

van özelinde konuşursak, türkiye van'dır.
--spoiler--
akıllı olanın anlayacağı bir şeydir zaten.
bilinen bir önermedir.
--spoiler--
kürtlerin hepsi pkk lı değildir
--spoiler--

ama tüm pkklılar kürttür.
gece gece aristo mantığının da lüzümu yoktur.
öğretmen: oğlum otur, dersi dinle başarısız olursun
öğrenci: olsun öğretmenim
öğretmen: oğlum o zaman bir şey olamazsın
öğrenci: ben zaten gerilla olacağım örtmenim

öğretmen: büyüyünce ne olmak istiyorsunuz, herkes gerçekten istediğini yazsın.
öğrenciler: tamam öğretmenim.
Gelen kağıtlar:
2-3 kız dağa çıkmayı geri kalanlar çoğunlukla hemşire polis olmayı
2 erkek çiftçi, biri öğretmen gerisi dağa çıkmak istiyor.

Arada sırada acaba diye şüpheye düştüğüm önerme.
kesinlikle değildir. öyle olsaydı dev-sol dev-genç ,dhkpc de ki türkler e ne denecekti.
ayrımcılığı körükleyen bir önermedir.
dönen pisliğe kayıtsız kalan bir toplum o pisliğe katkıda bulunur. ister kürt olsun, ister katıksız türk olsun, ister ermeni, ister rum.
komünist kürt ile liberal kürt ayrımından ibarettir.
k.rtler ırk mı? bi ispatlasana.
(bkz: aynı bokun pembesi)