bugün

Hatta oguzdur..

Malın birinin dili sürçmüş terten okumuş..hepsi bu.
Kürtler oğuzmuş. Galiba hiç kürtçe bilginiz yok. Kürtler iran asıllı pehlevi dilinin bir kolunu konuşurlar. Çoğu kelimleri farslarla ve iran kökenli halklarla aynıdır.
Kürtlerin içinde kürtleşmiş türkmenler vardır. Karakeçili aşireti, badıllı aşireti, türkan aşireti vs. Koçgiri aşireti de kürtleşmiş türklerdi. Onun dışında kürtlerin türklerle bir alakası yoktur. Kürtler iranî bir kavimdir.

Ezildik lo, dilimi konuşamadım, zılım gördüm diyenler güneydoğudaki Türkmenleri asimile etmiş zorla.. Yeri gelince ortamlarda ezildim diye mağduriyet çekersin, kim bilecek??
Tarihte ilk Kürt Pers kayitlarina göre devlot bizi bohmiyr isimli biri..babası Altuğ bey annesi nalma hatun..

Bu arkadaşın yanında sürekli bir eşek varmış..ve o dönemde eşekle gezmek büyük zenginlik sayiliyormus..
(bkz: tayber doğan)
Sabah akşam adaletten, ahlaktan bahsedip gelip burada bir halka uygun olmayan şekillerde hitap ediyorsun. Sabah akşam islam diyorsun. islamda milliyetçilik var mı? Daha kendi inancını bilmiyorsun. Aforizmalarla öğrenmek kolay.
gerçek kürtler sarışındır, mavi gözlüdür.
güncel Önemli Başlıklar