"yav he he" denip sallanmayacak iddaadır.

(bkz: görürsem söylerim)
doğrudur, hepsi 3 dil bilmektedir. türk ırkı olarak, bu medeniyet seviyesine ulaşabilmemiz için;

(bkz: tazmanya canavarı ile kürtçe öğreniyorum seti)

(bkz: ibrahim tatlıses ingilizcesi)

ingilizce ve kürtçeyi bu şekilde hallettikten sora, "dövlet biğe bahmiyir" diye başlayan bi de cümle kurduk muydu, türkçeyi de halletmiş oluruz.

böylelikle, kürt ırkı gibi yüce bi ırkın seviyesine her ne kadar ulaşabildiğimiz söylenemese de en azından muasır medeniyet seviyesine ulaşmış oluruz.
kurtlerin tespit sicmasidir. butun kurtler bu dusuncedeyse ayiralim bence devletleri. herkes mutlu mesut yasasin. onlar kulturlu kulturlu hayatlarina devam ederken ben onlar olmadan kendi bokumda bogulmaya bile raziyim yeter ki siktir olup gitsinler. adami zorla fasist yaptilar aq. bgune kadar kardesiz dedikce tepemize sictiniz artik fasistim lan ben de. bu ulkede hic kurt olmasaydi bugun gelebilecegimz noktalari bi dusunun. nerde bi sahtekarlik pislik olsa altindan kurtler cikiyor. bu ulkenin basina gelen butun kotu seylerde parmaginiz var.
mümkündür.

lakin askerlik yapanlar bilirler, birliklerin er yatakhanelerinin tuvaletlerinde şöyle bir yazı asılıdır;
(bkz: hela deliğine taş atmayın)

bu yazı kıçını silme kültürü dahi olmayan, kıçını taşa silen bir ırka ithafen o tuvaletlere asılmıştır. elektrik hırsızlıklarına, töre cinayetlerine, tecavüzlere falan hiç değinesim yok.

maşallah çok kültürlüsünüz arkadaşlar...
kürt ne zaman ırk türk'te ne zamandır türk grubu oldu?
götlerini de yıkasalar belki olabilme ihtimali var.
ortalık karıştırmaya yönelik abes bir böbürlenme sözü. bu söz kadar bundan gaza gelip kürtlere ağza alınmaz hakaretler etmek de abestir.
hakaret edenlerinden başlık açandan bir farkı yok.
birini faşitlikle suçlayıp, yanında da birine "ırk" diğerine "topluluk" demenin abesle iştigal olduğunu belirtmeye gerek yoktur, diğer taraftan da kürt faşizminin, türk faşizminden bir farkı yoktur. kültüre her zaman saygı duyarız ama dil bilmek kültürlü demek için yeterli midir bilinmez. gelenek, görenek, dünya, bilim, alternatif bilim ve en önemlisi de dil din ırk ayrımı yapmayan insanlara kültürlü demek doğrudur evet ama gerisi kafa kurcalar
öncelikle kürtçe diye bir dilin olmadığını bilmeden yazılmış, ve kültür seviyesinin ne kadar da aşağıda olduğunu göstermiştir bizlere. zira kürtçe dil değildir, lehçedir.

--spoiler--
Başlı başına tek bir dil değil, Türki diller örneğinde olduğu gibi birçok farklı lehçeden oluşan bir dil grubudur.
--spoiler--
dünyada yabancı dil en zayıf olan ülke amerika birleşik devletleridir, onu geçmişiz en azından. güçlü milletler başkasının dilini öğrenmek için fazla ihtiyaç duymazlar. Türklerin yabancı dilde neden başarısız olduğu sorusuna pek çok yabancı dil bilimcinin öne sürdüğü nedenlerden biri; uzun yıllar başka bir milletin sömürgesi veya egemenliğinde yaşamamalarıdır. ortalama bir ingiliz ne hinduca ne peştunca bilir ama hintlisi, pakistanlısı ingilizcyi çok iyi bilir.
kültürden kasıt kültür mantarımı ? Yarın ihsaniyede ki cumartesi pazarına gittiğimde kültürleneceğim söz.

Tanım: mantar yemekten midesi bozulmuş yazar sıçmığı, önermemsi söz öbeği.