bugün

Gittikçe yükselen türk-kürt psikolojik çekişmesinin ortasında bulunduğumuz bir dönemde aklıma gelen bir olgudur kürt öğretmenler. Şahsen benim ortaöğrenim hayatım boyunca toplamda 2 tane kürt öğretmenim oldu. Biri Diyarbakır diğeri de Erzurum'lu idi. Samimi olmak gerekirse, eğitim hayatım boyuncaki tüm öğretim görevlileri içinde öğrencilerine "kuzucuklarım" diye seslenen, tayin olup gittiği yerden sınıftaki her birimizin adına tek tek kartpostal atan tek öğretmenlerdi ikisi de. Saygı ve sevgiyle hatırlarım.
Okul çağındaki gençlerin en büyük tehlikesidir k*rt öğretmenler , çeşitli zırvalarla öğrencilerin beynini yıkadıkları çok görülmüştür.
Bir tane vardı bizimde. Yaşar kemal, orhan pamuk ve yılmaz erdoğan okurdu. Arada kürtçe kelimeler öğretmeye çalışırdı. Kürt kökenli yada doğulu öğrencileri kayırırdı. iyi adamdı ama bu hareketleri yüzünden sevememiştim.
Sayıca oldukça az olan öğretmenlerdir. Kürtlerin geneli inşaat, tarla vb. yerlerde çalıştığından okumuşu pek bulunmamaktadır..
doğu kökenli öğretmenlerdir. pek azı işini hakkıyla yapmakta diğer kalanları ise türk öğrencilerin beynini yıkamakta ustadır. şavaşın kötülüğünden barıştan bahseder hep ince ince beynini doldururlar genç nesillerin bazılar apoyu övecek ve teröristleri insan yerine koyan adamlardır. bazı yerlerde kürtce kelimelerden örnekler verirler. sonra osmanlı tarihini kötülemek için yavuz sultan selimi dizi olan muhteşem yüzyılı kullanırlar. bir de şöyle bir havaları vardır entel dantel takılırlar daha doğrusu kendileri ni öyle gösterirler giyimlerini ona göre şekillendirirler bunlar gibileri kızıl aşığıdır rusların bütün akımlarına taparlar. kürt öğretmenlerin bazıları kurtuluş şavaşından bile hak idda ederler. kötü yanı ise bu uğraşın bazı kendini bilmeyen türk öğrenciler üstünde büyük etkiye sahip olduğudur. devletin malını hem kötüler hemde yerler ne yapsınlar düşman kendini böyle belli eder küçük nufus politikaları ve öğretmenleri ile. kürt öğretmenler milli eğitimden de yararlanıp asıl Türk kültürünü öğretmek yada asıl kendi derslerini vermek yerine 40 dk dersin 30 dakıkası kendi reklamlarını yaparlar. son 10 dk işte nerede kalmıştık olur bu. sonuç olarak şuan olduğumuz dönem için hayli artış vardır bu hocalarda tehlikeli olan tarafı ise almanyada bulunan ve hitlerin kavgam kitabında da yer verdiği gibi bir yapılanma oluşmaktadır. ve asıl kültürü saf dışı bırakması bu öğretmenlerin buyuk tehlikeyi kendini bilmeden oluşturduklarına kanıttır. ırkcılık ve ayrımcılık bazı iyi kürt hocalarda söz konusu değil ama coğunluğu kendi gibiler ine çalışıyorlar. vesselam.
üniversitede bulunmayandır. hangi kürtte profesör olacak zeka var ki.
Pamukkale uni'de bir adet bulunuyor.
Geneli matematik öğretmenidir. Matematiğa kafaları fazlaca basar. Kürtlerin geneli baktığınızda esnaftır. Mondi bellona Karaca gibi oldukça kaliteli şirketlerin sahibi kürtlerdir. O yüzden yatıp kalkıp dua edin. Kürtler ya çok zengin olur ya çok fakir olur. Fakir olanı inşaatta felandır.
bir tane arap asıllı ve bir tane kürt asıllı matematik öğretmeni tanıyorum, arap asıllı olan çok kafa adamdır, matematik asıllı olan ise ondan yaşça daha büyük fakat iyi bir insandır. ama bir kürt tarihçi tanıyorum ki allahından utansın, sinirlendiği zaman kürtlüğü ortaya çıkaran öğrencilere küfreden kafamıza eline geçen şeyleri fırlatan bir adamdır. ve yalan yanlış tarih anlatır, allah bizi kürt,yandaş,tarafsız olmayan tarihçilerden korusun.
Hem devletten maaş alan,hem de doğudaki sınıflarında pkk ve hdpnin propagandasını yapanları bu ülke affetmeyecek.
facebook sayfalarinda genelde pkk propagandasi yaparlar.
tüm öğretmenlerim kürt. faşist olmayın onlar da insan.
türkçe öğretmenliği yapanlar var. Kimileri türk olanlardan daha türk.