bugün

O kadar reklam edeceğine oraya bir avuç odun, bir kibrit götürdün mü diye sormak istediğim operatörün göz boyama reklamı.

Anca cebimizdekileri yürütmek için senaryolar yaz.
reklamın salakça olduğu doğru bir kanıdır.
ancak turkcellin köylere yardım etmediğini söylemek cahilliktir. en çok yardım eden operatör belki de turkcelldir. avukatı değilim ama bildiğimi söylemekle yükümlüyüm. yaptırdığı ve destek olduğu okullar bile türkiye çapında hatırı sayılırdır.ama reklam harbi salakça.
köy öğretmeniyim diye oraya çıkıp veletlerin maskarası olan tuzukuru salağa olca küfür edilir.
hayır sobanın hava almadan yanmayacağını bilmeyen bi öğretmeni napıyım ta anasını arayo bide hiç mi görmedin duymadın bakıp anlayamadın reklam gerçek hayat hikayesidir diyo bide izlediğimde ne cahiller varmış demeden de geçemiyom.
alt tarafı bir reklamdır. ve nihayetinde oradakiler çocuktur. her fakir görünümlü esmer çocuk neden kürt ve terörist olarak algılanır anlamam. toplumumuz paranoyaklığa ve psikolojik olarak iç savaşa hazır hale gelmiştir anladığım kadarıyla.
son derece sempatik bir reklamdır.
kürtlerin okula gitmesi birilerine battı diye yada reklamda görünmesi sinirlerini zıplattı diye yapılabilecek birşey yoktur.
altındaki hava deliğini açar açmaz sobanın yanacağını düşünen yönetmene sahip olan reklamdır.
orclarla insanlar arasındaki bağı güzel anlatan belgeseldir.
bir nevi avatar amk.
--spoiler--
ah be hocam ne bakıyorsun sen o bebelere, laptop fanı değil sınıfı bütün okulu ısıtır.
--spoiler--
bu aralar uludağ sözlük'te mitoz bölünmeyle çoğalan kafatasçı minik hitler klonlarının kafayı kürt-türk muhabbetiyle bozduktan sonra girdikleri triplerden nasibini almış gsm firması reklamıdır.

aq; kafatası ölçüsü mü alacaksınız lan bundan sonra reklam oyuncularından.

memleketteki sağcı profili de değişiyor artık. holdinglerin reklamlarına kafayı bozacak kadar kontrolden çıkabilmesi iyi bir şey midir, bilemedim, bu minik aşırı sağcı kardeşlerimizin.

bakın şöyle bir öneri sunayım. turkcell reklamlarında sadece sunni turkler oynasın. vodafone reklamlarında alevi türkler. kürtlerle çerkezler birleşip avea reklamına girsinler. lazlarla, araplar da joker olsun. ermeniler de titreyip kendine dönsün aq. onlara yer bulamadık. ama "beyin" fırtınası yaparak bulabiliriz zannımca...