bugün

yerinde gezip görülerek tecrübe edilebilecek durum tespitidir.

ağrı'yı, van'ı, adıyaman'ı, hakkari'yi vs. vs. gezin. bölgeyi bizzat tecrübe etmek gibi olmaz ama hiç bir imkanınız yoksa internetten anlayabilirsiniz.

geçenlerde futbol konuşuyoruz, muhabbetimize dahil olmak isteyen genç bir arkadaş geldi, 'biz galatasaraylıyız' dedi, 63 kuzen olarak hepsi galatasaraylıymış, tabii biz 63 kuzen oluşlarına kilitlendik sadece.

10 yıl kadar önce nüfus sayımı için haneleri dolaşıyorduk, bir adamın 8 çocuğu var, 'iyi' filan derken adam öksürdü dedi ki 'hocam diğer karılardan çocukları da sayıyor musunuz', o haneden 26 kişi kaydettik bu sayede.

kız çocuklarını saymadan '11 çocuğum var' diyen mi ararsın, 'siz 1 karıyla nasıl baş ediyorsunuz yüz vermeyin şımarmasın ehe' diyen mi ararsın. ibret alırsınız gidin gezin.hele bir tanesi 'bacanağımda 3 tane var bende 2 tane var ama ben de alacağım, mahalleden bir tanesini istedim de varmadı 18 yaşında hele bir görsen' dedi ne desem bilemedim.

bu hâl ve çoğalma durumlarında işi hiç politikaya dökmeden (ki dökseydim apo'nun elinde silaha sarılıp dağa çıkmayan yatakta karısının beline sarılsın sözünü gündeme getirirdim getirmiyorum) ''kürt çocukları aşk'ın, kadın-erkek ilişkisinin bir meyvesi olarak değil, korunma yönteminden bihaber, kadını folluk makinesi olarak gören bir bataklığın ürettiği seks kazalarıdır'' diyenlere hak vermemek elde değil.
(bkz: Arap sen içme bokunu çıkarıyorsun) ifadesini hatırlatan söylemdir.
Geri Çekme yöntemi ya da yırtık kondomun azizliğine uğramışlardır.
çok yerinde bir tespittir. altın harflerle altına imza atılasıdır hatta. aksini iddia edenler de bir zahmet götlerini parmaklasınlar.
onlar çok iyi insanlardır aslında, netice de kardeş değil miyiz *
dağdan kurşun sıkmaya alışmış bazı peşmergelerin uzaktan eksilemeye döndüğünü göstermiştir.
eskiden, kürtlerin ayaklarına sağlık hizmeti götürülmeden önce yapılan çocuklardan yarısı doğumda ya da bebekken ölüyorlardı. şimdşi bebek ölümleri çok azaldı. ama doğum sayısı aynen devam edince nüfuslarında patlama oldu.
bir boş teneke tıngırdamasıdır .
yırtık prezervatifle seks yapmanın zararlarından biri.
http://inciswf.com/1277738426.swf
güncel Önemli Başlıklar