bugün

Bir sosyalist olarak ne tarafta savaşacağıma karar veremediğim savaş. Bir yerde savaşmama izin verirlerse cephe gerisinde ve Kürt tarafında savaşmak isterim. Çünkü bütün dünya onlara yardım edecek. Öte yandan Türklerin içine sızmış durumdalar ve kazanma ihtimalleri yüksek. Türk ordusu bizdeki ameleleri bombalar, o kadar. Masada kazanırız. Hem belki önemli bir göreve getirilirim. Ben masada savaşmak isterim. Yoksa sikmişim...
olmayacak savaştır.
%15'lik kürt halkından %6'lık oyu zor alıyorsunuz, onun da yarısını türk sosyalistler veriyor zaten. gerisi türklerle uyum içinde yaşayıp gidiyor.

sen hala türk kürt savaşından bahsediyosun.

hey yavrum hey.
ben sosyalistim hümanistim kürdüm diyen milyonlar bir araya gelsede bir gecede alayını toprağa gömeceğimiz olası savaştır.

üsteğmenin bir yumruğu ile çil yavrusu gibi dağılan ırkın yapacağı savaştan ne olur?
(bkz: iç savaş tellallığı)
Şimdi Türkiye Osmanlı izinde yürüse, Kentli olsa, yaşamı sevse, medeni olsa tamam da hacı. Bir ortadoğu ülkesi için mi savaşacağım allasen. Ben Kürt tarafında savaşırım ama cephe gerisinde. Bu cephe gerisi Oslo falan olabilir. ingiliz abilerimle iki kadeh içer keyfime bakarım aga.

Çıkması muhtemel savaş.
orospu çocukluğunun lüzumu yok. burada sosyalistlik altında milliyet savunma, sosyalistlikte bütün milliyetler eşittir.

az bi bak *
Adamlar aya gitti 45 yıl oldu mk. Dünyanın sonu ile ilgili teorilere bile kafa tutar oldular. göktaşı falan vurup galaksi keşfediyorlar. biz halen 15 milyon ( ortalama ) kürt yurttaşımızla savaş teorilerini tartışıyoruz.
hiç bir zaman savaştan yana olmamakla beraber ;

bir yandan askere gitmemek için açıköğretim müptelası olmuş bir türk gençliği, diğer yandan hiç tanımadığı ve bilmediği bir coğrafyada yürütülen savaşın haksızlığını yüreğinde hissederek, canını ortaya koyup akın akın rojavaya giden bir kürt gençliği...

savaşı bilmeme ama cesaret ve yürek ortada...
kazanana ne veriyorlar peki mk ?
saçma saçma konuşuyonuz. yukarıda yazar doğru demiş, biz hala iç savaş teorileri kuruyoruz. oturun kuzey irlanda tarihi okuyun, iç savaş onları ne hale getirmiş görürsünüz.