bugün

terör olaylarının tavan yaptığı bu günlerde millet olarak birbirimize kenetlenmek belki de en çok ihtiyaç duyduğumuz şey. özellikle de en çok söylenen de türk kürt kardeşliği. birliğimize ve kardeşliğimize en çok dem vuran kitle ise her zaman ki gibi türklerdir. zaten bizim kimse ile bir sorunumuz olmadığını her ortamda açık açık ifade ediyoruz. hergün tv lerde gazetelerde kardeşlikten ve birlikten bahsediliyor. bu olaylar karşısında henüz bir kürt kökenli şahsiyetin çıkıp da bu olanlar hakkında bizler gibi yorum yaptığını göremedim maalesef. özellikle bunların aydın kesimi tamamen 3 maymunu oynuyor. ne demek yani şimdi bu. kürtlerin bağımsızlığının savaşını verdiğini söyleyen ucube ve eli kanlı insan artıklarına kimsenin çıkıp söyleyecek tek sözü yok mu? ne kadar ilginç ve bir o kadar tuhaf.
tayyip erdoğan'ın, kürt kökenli 75 milletveki'li'nin ''pkk terör örgütüdür'' diyememesi.
(bkz: kuzularin sessizligi)
kürt kökenli vatandaşlarımızı duyduk hakkari'de, elazığ'da, mardin'de, van'da teröre lanet yürüyüşleri yapıyorlardı.
sessiz değiller.
pkk kökenli vatandaşlar derseniz bilemem tabii..
ülkemizde tabii ki her şeye kenarından dokunma adeti olduğundan devlet meselelerini de aynı hassassızlıkla ele alıyoruz. yahu kardeşim yaşadığın toprak senin ülken, buna kayıtsız kalman mümkün müdür? ama kalan kalıyor haliyle. veo kişi eline alıyor sopayı pkkyı dövecekken kürt vatandaşı da aradan çıkarıyor. ne hakla bunu yapabilştor anlamış değilim. kürtler ve ermeniler türklerle dostça yaşamalılardır. zaten onların bizden gayrı bir itirazı yoktur ama bizler nedense ''vatan milllet sakarya'' haydi hoppa savaşa konunmunda olduğumuzdandır bunu göz ardı ediyoruz.
pkk ise çok farklı bir olay madalyonun diğer yüzü. bize ait değil ama bizden. ülkemizde doğan ve büyüyenler de ondan. bize ihanet eden, insan öldüren...nasıl bir mantıktır ki bu zamanda toprak eline geçsin diye savaşa kalkışıyor.
yine ama ip bizim ayaklarımıza dolaşıyor. ucundan falan da değil tam ortasından ve düğüm atılmış gibi sanki. bu düğümü çözecek olan da yine bizleriz. öyle kuru kuruya ''bizleriz'' değil ama bu. savaşla değil bunu çözmek bambaşka çözümler olmalı. kaldı ki sanki türkiye kendi isteğiyle girecek savaşa. iradeden mi bahsedeceğiz? uzaktan yakından yok alakamız. sağolsun devlet adamları tüm dünyanın türkiye ye olan saygısını tüketmeye çalışmaktalar.
kürt halkı insanının, kürt değil de kürt kökenli olarak gösterildikleri için sessiz kaldığı durumdur.
(bkz: hoşt)
ben kürt değilim ama kürtleri bir halk olarak görüyorum ve saygı duyuyorum.
ulasal bütünlük içinde halklara ve haklara saygı duyarak savaşın her türlüsüne tepki koyuyorum.
etnik türk milliyetçiliği ve kürt milliyetçiliği yapan insanları kınıyorum.
bu ülkenin birlik ve bütünlüne zarar verdikleri için.
kürt arkadaşların sessiz kalmamasını istiyor ve barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç duydumuz şu günlerde konuşmalarını bekliyorum.
ben kürt olmaya bilirim ama olaylara objektif yaklaşıp savaş nidaları atmıyorum.
kendimi rahatlıkla bi kürdün bi lazın bi çerkezin yerine koyup olaylara bu gözle bakıyıorum.
son olarak her ne olursa olsun kürtler bizim her zaman ki gibi kardeşimiz olarak kalıcaktır.

not: savaştan değil'de barış'tan yana tavır koyduğum için istediğiniz kadar eksileyin.
bizim güzel! milliyetçilerimiz tarafından olmadıkları halde pkk olarak tanımlanmaktan korkmaları sebebiyle meydana getirdikleri üzücü sessizlik.
(bkz: benim için öldürme)