bugün

Yapılmayacak ve yapılmaması gereken alışveriş.

bazen yanlışlıkla yaptığımda nefret ediyorum kendimden. Parayı sokağa atmayı yeğlerim.
marmariste yasadıgım olay acıkcası ön yargı ile dükkana girdim ama sonuc cok sevecen anlayısl cay kahve ısmarlama derecesine kadar gelmiş bir alısveriş oldu. indirimin de kralını yaptılar. insannın etnik kökeni dğil gercekten insan olup olmadıgı tartısılmalı. sanki hi. yabancıladan alısveris yapmıyormus gibi konusmayın.
Gıda ise yapılmamalıdır. Bizdeki kadar iyi bir temizlik kültürleri yok.
Ama akp li ise neden olmasın.
saçma sapan bir başlık.

bu ülkede ne kürdün, ne türkün, ne arabın, ne lazın, ne çerkezin, ne sunninin, ne şafiinin, ne de alevinin diğerlerinden farkı vardır. hepsi sonuç olarak insandır. bizim dedelerimiz kurtuluş savaşında bu ülkeyi beraber kurtardı. şimdide kimse ırk, din ve mezhep açısından bu insanları ayıramaz, bunuda böyle bilesiniz.
Aptallıktır. Kürt terzide bi kere pantolon daralttırdım 5 lira dedi diğer hafta bi tane daha yaptırdım 10 lira dedi bu sefer. Geçen hafta 5 liraydı dedim o zaman eksik almışız asıl fiyat bu diye üste çıktığı bir kekodan artık alışveriş yapmayı kestiğim son olay
aklıma nazilerin yahudilere yaptığı zulmü, getiren düşüncedir. esnafın kürt veya başka bir milletten olması bir şeyi değiştirmiyor eğer
kişiliğinde yavşaklık varsa( naziler gibi alınma üstüne he ) senin için ırkçılık yaptığın milletten olması kafidir, aynı okullarda çocuklarınızı okutmayın da dersin, aynı banka oturmayın da dersin, insan ırkçı olmasın her şeye bir kulp bulur. ( bi dakka sen insan mısın ? sanmıyorum. )
en iyisidir.

şimdi ben yeni adana ya metro ya gitsem, bana indirim yapmaz otobüs biletinde. gittim babalar gibi öz diyarbakır a, antalya adana otobüsü ne kadar olur dedim. 50 sana 45 yazarım dedi. geçen yıl da antalya adana yı 60 dan 50 ye yazmıştı.

ulan ya bu kürtler beni silkiyor ya da harbiden indirim yapıyolar.
Doğal olay;
gündelik yaşantı biçimi.
-yeni mi Çıktı Bu? (biz Yıllardır yapıyoruzda hiç böyle düşünmemiştik.)
Yok yok;
yine mi çıktı bu, (bkz: kürt türk ayrımı)
niye mi çıktı Bu;
ırkçı zihniyetler kafalarında tutamayıp zehirlerini ortalığa saldığından.
bizi etkiler mi bu!
etkilemese yazmak durumunda kalmazdık fakat;
etkisini düşüncemizden aktarıpta yıprattık.
Sonuç;
bizde değişen bir şey yok da...
ırkçı düşünen, kırıntılı beynini toparlatır inş.
esnaf kaliteliyse yapilabilirdir.
El alemin karisinda kizinda gozu olmayan namuslu esnafdir.
Müşteriyi adam yerine koyduktan sonra kürt türk laz farketmez.
başkalarının yaptığı hataları tüm halka mâl etmemek gerektiği durumdur. haa görüş olarak yanlış birilerine destek mi verdi, ne bilim; sağa sola bayrak mı astı, o ayrı... Tabii bu durumu ırk odaklı değil genel bakış açısıyla değerlendirmek her insanın görevidir.
Esnafın kürt ü türk u lazı veya memleketi var mi ??? Herkes aynı şey için debeleniyor." Ekmek parası"
şehirlerdeki kürtleri biraz daha zenginleştirecek durumdur.
Kani bozuk olmadigi surece her insandan alisveris yapilabilir dusuncesi bana gore daha dogrudur.
vatana ihanettir. O verdiğin para askerine kurşun olarak geri dönecektir.
ırkçılık yapan bir esnaftan yapılan alışverişe göre daha iyidir.
girerken sorun abicim. utanmıyorsanız yapın bunu. aldığınız cevaba göre alışverişinizi yapın. te allam ya. kafalara bak.
neden sürekli br kütr - türk ayrımı yapıldığını düşündüğüm başlıklardan birisi daha . He belirteyim ben karadenizliyim kürt değilim , ama ırkı ne olursa olsun ırkçılık yapmak kötüdür a babaerenler . Gerek yok böyle şeylere , kamu spotu gibi yazdırmayın bana çok rica edeceğim .