bugün

kızın güvende olduğunun teminatıdır.
kürt olmayan şehit ailelerinin büyük oranda yapmak istemeyeceği şey.
türklerin yapmaması gereken bir harekettir. sadece kan bağı bozulması bir tarafa geri kalmış ve şiddet kültürüyle yaşayan kaba bir halka kız vermek hem milletimize yapılmış bir ihanet hem kızcağıza yapılmış bir kötülüktür .
kültürel farklardan kaynaklanan sorunların büyük ölçüde baş göstereceği hadiselerin temelini atmaktır.

(bkz: gerek yok efendim böyle şeylere)

not: eksi de verseniz size kız falan yok. gidin kendi aranızda büyüyün. büyük şehirlerin nüfus artışı sayenizde zaten. bir evde 10 tane yaşları birbirine çok yakın çocuk çıkarmı allah aşkına..
- allahın emri peygamberin kavli ile kızınız emineyi oğlumuz abdullah'a istiyoruz.
+ kısmetse olur diyeceğimi sanıyorsunuz değil mi? nah derim lan biz de kürt'e kız verilmez!
- efendi yeter artık vereceğiniz bir kız yedi sülalemizin seceresini çıkarttınız. ne yapayım yani dedemin dedesinin dedesinin dedesi bir kürt kızı ile evlendiyse.
+ ne demek lan benim kanım saf türk kanı bozulamaz.
* baba bunu diyeceğini bildiğimden ben de araştırdım seceremizi anneannemin annesi japonmuş.
+ lan ben de diyorum bu karının gözleri niye çekik diye. lan karı hani tatar kanı vardı sende. aman allahım bütün hayatım bir yalan üzerine kuruluymuş. yalnız bırakın beni defolun ne haliniz varsa görün!!!
- şemmame şemmame!
* arigato. arigato baba san!
eğer kürt bir aileyse veren sorun olmaz ama türk ya da farklı bir etnik kökenden biriyse veren işte o zaman kızını mutsuzluğa itmesi muhtemeldir.

kültür farklılığı içinde ezilip gidecek yavrucak.*
torunun kürt olacağını o anda düşünememiş babanın geçici sarhoşluğudur. tek kaşlı siyahi bir kürt çocuğunu torunum diye kucaklamak her türk babasına acı verir.
(#4054859)
gayet doğaldır. sanki kürde kız vermek derken birileri kürtleri insan dışı bir materyalmiş gibi anlatmaya çalışıyor. insana kız vermek önemlidir, kökene değil.
türke kız vermekten farkı yoktur.
ne ekstra getirisi ne de ekstra götürüsü olmaktadır. ancak bir etnik kökenle x yapmayı y yapmayı dangozca irdelemenin zeka açısından ciddi götürüleri olduğu tespit edilmiştir.
ne farzdır ne sünnettir ne vaciptir ne mekruhtur ne de haramdır.
Kürtleri kendimizden ayırmıyoruz, birlikte yaşıyoruz ama bizzz onlar dağlara çıkıyor, biz ayrımcı değiliz, vatanımızı seviyoruz bize faşist diyorlar şeklinde sürekli ağlayıp sızlayan inadına faşist zihniyete göre imkansız olanmış. niye peki? onlar kürt! kız verilir mi olum onlara değil mi? onlara bu sözlükte sadece küfür edelim. onlar ile ilgili başlıklar açalım bir sürü artı alalım ama onlar ettiğimiz hakaretlere asla cevap vermesin. yani kürtlere kız vermekmiş! o ne demek lan...

ironi bir tarafa hala kendisini saf ırk, saf kan, üstün ırk saçmalıklarına inandıranların aksine gayet normal olandır. gönül işlerinin ulus ile alakası yoktur. ha var diyorsan o zaman bu insanlar niye bize karşı böyleler diye ağlamayacaksın. ulan etmediğin küfür kalmıyor, hakaret ediyorsun, sen ve senin gibiler harika insanlarmış gibi sadece kürtleri aşağılamaya çalışıyorsun. onların marketlerinden alışveriş yapmayın diyorsun, kızlarına-annelerine etmediğin hakaret kalmıyor, onlara kız verilmez çocuk engelli doğar diyorsun ve birisi buna tepki gösterdiği zaman aha terörist, türk düşmanı diye klavyenin başında kendini paralıyorsun.

faşist şerefsizlerin aksine gayet normal olandır. aşk, sevgi ırk, ulus dinlemez. bir sorun çıkar mı? hiç sanmıyorum ki ablamın 1.5 ay sonra düğünü olacak. hem de aynı ırktan, ulustan olmadığımız birisi ile! aman tanrım diye şaşırmam mı gerekiyor la?*
herhangi bir kür icindeyken kiz vermektir. misal lahana kürü. *
ne kız verilir nede kız alınır. bağnaz bir toplumun şiddet meraklısı insanlarını aileye sokmak huzursuzluk yaratır. kızınız kürt kocası tarafında ara sıra dövülür ayrıca her gece o ter kokusu ile kızınızın aynı yatağa girmesine gönlünüz el vermeyecektir.

kürt kızı almakta aynı derece sakıncalıdır oğlunuzun kız tarafının aşireti tarafından sürekli taciz edileceğini haklı olduğu konularda bile haksız duruma düşeceğini unutmayın. allah muhafaza.
kürtlerin birbiri arasında yapmasında bir sakınca olmayan hadise. ancak türk bir ailenin asla yapmaması gerekir kızlarının ömür boyu dayak yemesini eziyet görmesini istemiyorlarsa tabi.
bir türke kız vermekten farkı yoktur.
hayatın geri kalanını vicdan azabı ve pişmanlık içinde yaşamaktır.