bugün

anlamlandırılamayan eylem. ne oldu kürt'e kürt dedik de? ne diye alınıyorsun? yoksa utanıyor musun kürtlüğünden? *
insani bir reflekstir. bunun geri plani toplumsal bellekte ve yasanmisliklarda gizlidir. on yillar boyunca bir halki sürekli asagilar, otekilestirir, kimliğini silmeye kalkarsaniz ve sirf kürt olduğu icin de nice sifatlar verip nefret tohumları ekerseniz haliyle bu davranis kalibi cikar.
daha gecen gün kardeşim bir tartismamizda bana 'kürt' deyiverdi. yani bunu bir hakaret bicimi olarak algilamis. bu da tabii çevresiyle alakali. belli ki arkadaş ortamında küfür yerine kullaniliyor. ki bizim zamanimizda da ortaokulda filan boyle söylenirdi.
hani baris sureci filan deniyor ya, iste asil baris bu algilarin topyekun değişmesi ve birine kürt musun diye sorulduğunda rahatlıkla evet kürdüm veya türk musun diye sorulduğunda da karsisinda faşizan bir his uyanmadan, salt haliyle anlasildigi zaman olacaktır.
söylemeden söylemeye değişen durumdur bir asagilayici şekilde söylersin bir de adam gibi söylersin tamamen bakis acisiyla alakali...
enteresan bir durumdur. Ya senin ırkın bu neden alınıyorsun mesela bir laz'a laz deyince belkide gurur duyar sen niye alınıyorsun.
(bkz: laza laz demek)
(bkz: kadına kadın demek)
(bkz: köylüye köylü demek)
(bkz: çingeneye çingene demek)
(bkz: teröriste terörist demek)
(bkz: hırsıza hırsız demek)
(bkz: akp liye akp li demek)

olay diyememekte, demekte değil.
ha micro bakmışsın ha macro. karşı olanlar da bu kelimeler hakaret, saldırı, alay etme, aşağılama amaçlı kullanılıyor, sınıfsal ayrımcılık vs diye bastırıyor. o da toplumsal bir genelleme. yoksa bu sözlük kadın ve kızlarla ilgili yazılardan dolayı çoktan kapanmıştı. ya da charlie hebdo olayı hiç yaşanmazdı. seç beğen al. ha ben napıyorum, dallamaya dallama deyip geçiyorum. en rahatı. kelime israfını önlüyor. neyse siktir et, çok saçmaladım. maçı kaçırıyorum.
la ne biçim memlekettir ? anlamadı ki ?

cingene cingen dersin kızar

orosbuya orosbu dersin kızar

akabeye hırsız dersin kızar

karadenizliye katakullici dersin kızar

recebe yallah dersin kızar

anladık lan alayınız bakingam asilzadesisiniz.
Kürt degil, k*rt denilmelidir.
o da biliyor kürtlüğün kötü bir şey olduğunu ondan pişman.