bugün

sinema filmi olmasının daha kaliteli yapım olması kanaatindeyim.
dizi olursa klasik aşk hikayesi olarak tanıtılacaktır ama öyle değildir. sadece okunması gerekir.
Dizinin başrolünde Fatih Ürek'in oynayacağına dair söylentiler vardır. Kürk mantosunu ise 50 Cent'ten ödünç alacakmış.Bu manto 50'nin Candy Shop adlı klibinde giydiği mantoymuş.
bu harika eseri batıracak olan dizidir.

bu da yetmezmiş gibi sonradan aaaa hemen kitabını yazmışlaarrr diyenler olacaktır.

allah düşman başına vermesin.
yapılsa çok güzel olur, tadından yenmez.*
dizisi çekilirse büyük ihtimal beren saat oynar bunda. ay yapım yapımcı şirket olur müziklerini de toygar ışıklı yapar tamam.
not: kitabı okumadım.
(bkz: he amk)

(bkz: kuyucaklı yusuf un parodisi yapılsın)
(bkz: içimizdeki şeytan ın müzikali sahnelensin)
(bkz: sırça köşk kiraya verilsin)
(bkz: sinekli bakkal ilaçlansın)
(bkz: o simyacı da akıllı olsun)
kitabın tadını asla vermez.
sabahattin ali'ye karşı diyet borcudur.
destekliyorum.
yapamazlarsa yapımcı firmalar ulaşsın, ben yapayım...
Sabahattin Ali'ye ödenecek bir borç olacak olarak gözükse de yapımın Kürk Mantolu madonna olarak eksik kalacağı çalışma alacaktır. Günümüzde kitaptan uyarlanan filmleri düşünürsek başarılı bir yapım olarak tarihteki yerini almayacaktır. Aynı On the road kitabının filme çevrilmesindeki başarısızlık gibi..
yapılmaması gerekendir.
sanata kaygının karıştığı her işte olduğu gibi, kürk mantolu madonna'da da hayaller şişelenip okyanusta kaybolur kesin.

(bkz: dila hanım)
(bkz: ağır roman)
sakın, ne olur, gözünün yağını yiyem yapmayın denilesi hata olur.
üzülerek söylüyorum ki yalnızca sabahattin ali'nin kemiklerini sızlatacak bir yapım ortaya çıkacaktır.

bu dizi yerine mesela 1930'ların, 40'ların, 50'lilerin sabahattin ali'sini, nazım hikmet'ini, necip fazıl'ını, nihal atsız'ını, enver gökçe'sini, orhan veli'sini, aziz nesin'ini, rıfat ılgaz'ını falan anlatan bir dizi olsa. o dönemlerin hem siyasetini ele alsa, hem gazeteciliğini, yazarlarını vs. çok güzel olmaz mıydı?
(bkz: çekme ananı bacını sikeyim çekme)

güzelim kitabın hoyratça harcanmasına, "aaa kürk mantolu madonna'nın kitabı çıkmış." diyen ergenlerin piyasada dolaşmasına sebebiyet verir.
kitabın kariyeri daha fazla düşürmek isteniyorsa dizi çekilmelidir.
TÜRK TARZI CiNSELLiĞiN HAT SAFHADA OLACAĞI DiZi. YAPRAK DÖKÜMÜNDE BiLE ÇEŞiTLi FONKSiYONLAR iZLEMiŞTiK.
bana göre çok anlamsız bir harekettir. Neden yönetmenlerde özellikle klasik eserleri bir perdeye ya da tv'ye taşıma merakı vardır anlamam. Kitap denen olgunun amacı hayal gücümüzü zenginleştirmek ise -muhteşem tasvirler ile- bırakın arkadaş bir şeyler hayallerimizdeki gibi kalsın.