bugün

aklı havada olan pkk sempatizanlarının attığı sloganlardan birisi. hem böyle derler, hem de işleri düştüğünde "dövlet bize yordim etsin" derler.

ve 23 ekim 2011, van depremi... devlet yine insanına, insanına diyorum bakın insanına, yardımını götürüyor. nerde her fırsatta desteklediğiniz kancık pkk'nız, nerde kancık liderleriniz? hiçbiri ortada yok. yardım etmediler mi yoksa? hani hiçbir güce ihtiyacınız yoktu?

tek dilediğimiz devletin gönderdiği yardımların şerefli insanlara ulaşması. kendi kendine yeteceğini düşünen sempatizanlar pkk'sından, kürdistanından yardımını beklesinler. ama beklerler mi? tabiki hayır. çünkü namusları bunu gerektiriyor...

edit: eksile ağlak sempatizan eksile. yardım etmiyor mu pkk sana? kıyamam ya...

edit2: millet okumadan eksi veriyorsa vay halimize. her yer mi doldu bu baykuşlarla...
aslında her defasında istemedikleri devlet onlara yardım etmeyecek ki anlasınlar devletin ne demek olduğunu. bırakacaksın ne b.k yerseler yesinler. yalnız işte içlerinde bunları hakketmeyen insanlar var onlara yazık.
Orada masumlarında olmadığından emin olacaksın ki onları öyle enkaz altında ölüme terkedeceksin.
"dövlet bize yordım etsin" diye şivesini bile aşağıladığınız insanları pusturup pusturup sonra da yüzünüze havladıkları zaman kızıyorsunuz. siz de aynı b.kun lacivertisiniz, insanlıktan nasibinizi almadığınız çok belli. modaratörlere sesleniyorum, başlığı açan adam gibi altını doldursun. başlıkla ilk entry uyumsuzluğu giderilsin önce!
(bkz: van a yardım kampanyası/#13475035)
her fırsatta devlete karşı sokağa çıkanların söyleyebileceği söylemdir.Umarım o tipleri allah o evlerden çıkarmaz da mezarı olur oralar.Ama vatanına milletine bağlı kürt kardeşlerimizin yaralı olanlarına acil şifalar ölenlerine de allah rahmet eylesin.
canlı yayında bir adam gördüm. spiker röportaj yaparken o yanda ağlıyordu. aradan 1 dakika geçti spiker farketti adamı.
adam eşim ve 4 aylık bebeğim göçük altında kaldı diye diye ağlıyordu. şimdi o adam pkklı olsa bile biz vicdanlı insanlarız. böyle bir görüntüye karşı "al götüne girdin kürdistan'ın" diyemeyiz.

(bkz: alo insanlık hattı)
aslında böyle şeylerin zamanı değil, şimdi hesapsız kitapsız yardım zamanı, şom ağızlılık olmasın ama sadece bölücü örgüt bu karmaşadan da faydalanmasın, tek sıkıntımız bu olmalı!
'kimsenin de kürdistan a ihtiyacı yok' u akla getiren başlık.
benim tanıdığım kürtlerin kürdistan diye bi isteği yok. bence kürtle pkk yı ayırt etmek gerek.
o zaman benim ülkemden bizim yani pkk ya karşı olanların parasıyla giden yardımları almazlar olur biter. tabi yerse.
olmayan şeyin kime ihtiyacı olsun dedirten cümle.

kürdistan yok lan. anlıyor musun. ehehe.
bölge türk toprağıdır, pkk bir bölücü örgüttür, kürdistan diye bir yer de yoktur. oradakilerin hepsi de türkiye devletine muhtaçtırlar. bunu da en iyi yana yakıla kendileri belirtmektedirler.
Van belediye başkanı bak, yardımı, terörist cenazesinde yanında posterini taşıdığın apo'dan değil, devletten istiyorsun.
yiyorsa kabul etmiyorum yardımları de.
tamamen saçmalıktır. 1000 den fazla ölü bekleniyor, koca şehirde elektrik yok, yiyecek yok, insanların evleri barkları yıkılmış, çocuklar anne diye haykırıyor sokaklarda ama insanlar hala kürdistan mürdistan diyerek olayı siyasete bağlıyorlar. bu çok kötü. insan hayatlarının yok olduğu bir depremden sonra böyle başlıklar görünce insanlığımdan utanıyorum.
pardon kim.
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
israil'in arkalarındaki yastığı ekince nasıl afallayacağını bilmeyenlerin ii boş sloganlarıdır. tenekedir.