bugün

ş. urfa da doğan bir çocuğun adı.

--spoiler--
http://www.haber7.com/par...dan-kurdistan-ismine-onay

http://www.sabah.com.tr/G...i-kurdistan-soyadi-toprak
--spoiler--

avukatın beyanı;
"Müvekkillerim kendi istekleriyle dünyaya gelen kız çocuklarına Kürdistan ismini koymak için Hilvan Nüfus Müdürlüğü'ne müracaata bulunuyor. Kürdistan ismiyle çıkan kimliği sonradan fark eden yetkililer, aileyi yanlarına çağırıyor ve ismin değişmesini istiyor. Aile kabul etmeyince dava açıldı. Ardından Kürdistan ismi; çocuğu ve toplumu rencide edebileceği gerekçesiyle Helin olarak değiştiriliyor. Böyle bir kararın hukuki ve yasal dayanağı yoktur. Buna ilişkin temyize gittik. Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesi yaptığı inceleme sonunda tarihi bir karar verdi. Çözüm sürecinin devam ettiği bu günlerde böyle bir kararın çıkması bizleri de mutlu etti. Kürdistan isminin kullanılması ve nüfusta tescilinin yapılmasında herhangi bir sakıncası yoktur. Bundan böyle Türkiye'de yaşayan herkes çocuğuna Kürdistan ismini verebilecektir. Bununla ilgili yasal bir engelleme olmadığı Yargıtay kararında açıkça vurgulanmıştır."

sonuç itibariyle adamlar koymuşlar çocuklarının ismini.

la şunu anlamadım soyadı toprak diye mi koydular acep. yarın bu çocuk büyük bi yerlere gelecek olursa önü harbiden kesilir. bildiğin çocuğun geleceğiyle oynamak bu. doğmuş çocuğa kürtaj yapmak gibi.

bakın beyler bayanlar. hala bir hayal olmaktan öteye gidememiş türkiye devleti içerisinde doğu kısmı eyaletleştirip üzerine haritada kürdistan yazmakla toprak kazanılmaz. toprak asilce, savaşarak, bir amaç uğruna, vs. kazanılır.

şöyle de bir sözleri var hangi ebebeynnin bilmiyorum ama;

kızımıza yaşadığımız coğrafyanın ismini verdik.

la kürdistan nerde urfa nerde. bu kadar bağnaz olma. ırak'ın kürdistan'ı olarak düşünüyorum bak. ötesi saçmalıktan ileri gidemez zaten.

son not: bu görüş bana aittir. burada artı oy alacağım diye yırtınan popülistlikten öteye gidemeyip düşüncelerini savunamayan adam ezikliği yaşamadığım için klavyemle gurur duyuyorum. yine olsa yine aynısını yazarım.
bir kız çocuğun adıdır. kesinlikle serbest olmaması gerekir. geçtiğimiz günlerde bir kız çocuğuna bu isim koyulmasını yerel mahkeme reddetmiş, yargıtay onamıştır. bir de kızın babası utanmadan hastanede "türkiye" isminde bir kadın olduğunu ondan esinlendiğini söylemiştir. bu şerefsizliktir, bölücülüktür. bunu uzun uzun haber yapan bir de bu bölücüleri konuşturan medyaya da diyecek laf bulamıyorum.
ankara dan batı ya geçemeyecektir kızcağız.suçu neydi oysa
o* * çocuğudur.

not: bebek masumdur. okul çocuğu olan annesidir babasıdır.
muhtemelen aileye bir baskı sonucu çözüm sürecini baltalamak adına yaptırılan bir olay. bu kız çocuğu bu yüzden çok sıkıntı çekecektir ve tahminim 18 yaşında adını değiştirir. mahkemenin böyle bir olaya izin vermemesi gerekirdi.
amerika çamur isimli bir çocukla evlenirse israil su koysunlar çocuklarının ismini.
o. çocukları isimli filme konu olmaması tamamen şans eseridir.
özgür türkiye de bir çocuğa koyulan isin. faşiklere fena koymuş bu isim. ne oldu lan zorunuza mı gitti.
ömür boyu toplum içine girdiği anda dalga geçilecek çocuk.
O ismi o masum kiz cocuguna koyan anne ve babaya ne demeli? ilerde o kizcagizin basina cok koru seyler gelebilir. Boyle beyinsiz anne baba olurmu?
asimilasyon politikası dahilinde kürt aşiretlere özellikle öztürk, türkoğlu, türk gibi soyadları verilmiş olan ülkemizde kürtoğlu gibi isimler normal karşılanmamaktadır maalesef. bu önyargıyı kırmak lazım ama çok zor.
ismi yüzünden ''orospu çocuğu'' gibi ithamlara masum kalan küçücük bir kız.

evet, küçücük bir kızdır kendisi. siz nasıl bu kadar vicdansız olmayı başardınız bilmiyorum... birisi de ''çözüm sürecini baltalamak için yapılmış'' falan diyor. he ya, her şeyi faiz lobisi planladı. türkiye'yi küçük bir kızın ismi üzerinden çökertecekler.

sizin olmayan aklınızı sikeyim. daha da bir şey demiyorum.
Gerçeği yok bari adını böyle yapalım mantığıdır. Çocuğun adını bok koysalar daha güzel dururdu.