bugün

''lan sonunda kapatmışlar yaa'' diyerek hüzünlere gark olduğum sitedir efenim. hayır iyi değildi zaten kabul ettik bunu zira üst üste bi kaç entry girmek için tematik modunu açmak zorunda hissettim kendimi ama. neyse canlar kalifiye arkadaşları buraya bekliyoruz artık.
aylardır girilmeyen bir sözlük platformu. o derece boş, bir baktım ki kapanmış denilendir. ***
boku yemiş durumdadır.
aaa ne ara kapanmış dediğim sözlük.
(bkz: kötü sözlük/@renksizgolge)
çok iyiydi lan bu. dizimag gibi benim için. ne biçim de kapanmış. en iyi alternatif sözlüktü ciddi ciddi. çoğu popülarite tribi de yoktu. trolleri de adamdı bi ara. neyse üzgünüm bu konuda.
güzel sözlüğüm. hâlâ yazmaya çalışıyorum. ama kuş uçmaz kervan geçmez bir hâl aldı. bu hâle düşmesinde emeği geçen bütün yavşakların götüne koyim.
kapanmıştır, üzüldüm be..
yeniden açılış hazırlığında olan sözlüktür.
iki yıl süren iç savaşın ve çekişmelerin ardından moderasyonun yazarların taleplerine kulak verdiği sözlüktür.

yeni bir tasarım yapmaya ve kötü twit'i tekrar açmaya karar vermişlerdir.

kötü sözlük pek yakında tekrar yayındadır. bomba gibi geliyor.
yeni versiyonuyla aynı zamanda meşruti monarşi rejimine geçen sözlüktür. artık moderasyonu halk belirleyecek.
yeni sözlüğü bomba gibi olmuştur cidden. sorunlar çözülmüş, birçok yazar yuvaya dönmeye başlamıştır. yeterli bir reklam kampanyasıyla eski günlere dönmeye niyetli gayet. sözlükler aleminde yerini sağlamlaştıracak tekrar anlaşılan.
reklam yapın dediler geldim.

yazdıklarınızı kimse okumuyor mu? yüzlerce ukala adam sesinizi bastırıyor mu? at izi it izinde, az önceki entry kimindi diye satır satır geziyor musunuz?

bunların hepsine son. akmayan sol frame'i, herkesin görebileceği kadar bekleyen başlıklarıyla siz de sakinliğin tadını çıkarın. 30 civarında online yazarıyla eski mahallelerin samimiyetini yaşayın.

büyük sözlüğün gürültüsünden uzak, en güzel sahil capsleriyle akşamınıza renk katın. (hadi caps atmaya gidiyorum ben)
1. nesil yazar olduğum sözlük. hakkında ileri geri konuşanlara bakmayın, hatta bir sözlükte yazıp da sonradan o sözlüğü kötüleyenleri de kaale almayın. moderasyonu iyi bir sözlüktür, çok efendi insanlardır.
şaka maka gerçekten kötü ulan burası. akmıyor sol taraf. sonra da biz en çok yazılan 5. interaktif sözlüğüz yapıyorlar. ben şok yani.
yazarlarını ''sünniliği eleştirme, sil onu, ağzımızın tadı kaçmasın'' şeklinde uyarabilen bir moderasyona sahip sözlük. bütün gün vurdurma temalı başlık açan gerizekalı sürüsü de ayrı bir dert. mhp'li beyinsizler bir yandan, akp'li ve kemalist troller bir yandan.

yıllardır sözlüğe emek verenler değil de, daha dün gelen yeni yetmeler sırf dişi diye moderatör yapılıyorsa o sözlük için parmaklarınızı yormaya değmez demektir. bundan 6 ay önce sözlükte yalnızca beş kişi vardı. bu beş kişiye ne moderatörlük verildi, ne de editörlük vb. tam tersine, en ufak hatalarında yeni yetme moderatörler tarafından uçuruldular.

inanın ne yazacağımı bilemiyorum, o kadar sinirliyim ki... üslubum bile birbirine girdi farkındayım.

sözlüğü yeniden açarken, ''kötü twit geri gelecek, moderatörleri yazarlar seçecek'' gibi söylemler kullandılar. ama biliyorlar ki moderatörleri yazarlar seçecek olsaydı ben seçilirdim. hatta birçok defa anket yaptık, hepsinde birinci çıktım. ama beni moderatör yapmaktan çekiniyorlar. daha önce yaptılar, neler olduğunu gördüler.

hele sondaj diye bir modu var. tam bir taş kafalı. adam ya laf anlamıyor, yada salağa yatıyor. diğer modlar zaten kibarlık budalası. yemin ediyorum sinirden bilgisayarı duvara fırlatacağım... ulan var ya. hepinizin amına koyim. şerefsiz oğlu şerefsizler. götünüze sokun sözlüğünüzü. piç kuruları. beyinsiz aptallar. gerizekalı sürüleri.

sakinleşince kendimi daha iyi ifade ederek ciddi bir entry yazarım.
uludağ sözlükten bezip alternatif sözlük arayışıma cevap vermiş değişik bir sözlük.
Sözlüğün sağlam bir yazar kadrosu var 20-25 kişi kadar. Genelde onların anlayabileceği türden muhabbetler döner.
dışarıdan gelen bir süre yalnızlık çeker.
Eğer yazmaya başlarsanız illaki sizi göt eden birileri çıkar. Mevlana olsanız bundan kurtulamazsınız.
Genel görüntü şu şekildedir " bir çoğu şeyi yedik bitirdik, çok şey biliyoruz ama sıkıldık geyik yapıyoruz burada bir grup marjinal olarak "
Son olarak denenebilir bir sözlüktür.
kendi halinde takılan, bilgi yoğun, kafa dağıtma mekanı.

ışık hızıyla ilerlemediği için, yazdığınız entry uzunca bir süre kalıyor sol frame'de.
bu iyi bir şey aslında.

kötü'de en çok dikkatimi çeken şey, tek bir görüşe mahkum olmaması.
her kafadan bir ses çıkabiliyor.
format da gayet esnek, fikir özgürlüğüne, sınırlar zorlanmadıkça müdahale edilmiyor...

bir arkadaş, sünnilik eleştirildi diye uyarı falan aldığını söylemiş ya, biraz çarpıtmış konuyu.
uyarıyı, sünnilik için ''şirk dini'' ifadesini kullandığı için almış kendileri... kaynağım sağlam!

yaptığı eleştirilerin yerinde olduğu, güzel noktalara temas ettiği belirtilmiş ve sadece ''şirk dini'' ifadesi yüzünden sıkıntı çıkabileceği, bunun, düşünce özgürlüğü ile bağdaşmadığı kendisine belirtilmiş...

sonrasında ise tribe girmiş durup dururken ve kendi isteğiyle sözlükten uzaklaşmış...
yani öyle ''sünniliği eleştirme sakın'' gibi bir uyarı kesinlikle söz konusu değilmiş...

zaten girip bakanlar, hemen her konuda yazarların, fikirlerini özgürce dile getirdiklerini görebilirler...
valla ne bileyim, açıklama gereği hissettim...
biraz hakkı yeniyor gibi geldi bana kötü'nün...
çok güzel bir sözlük.

fazla hesabı olan var mı?

bir şey deneyeceğim de.
para hırsı olmadığı için gayet başarılı bir sözlük.
fazla hesap aranan sözlüktür.
alayı manitacılık davasına kayıt olmuş, entry girmek yerine özel mesajla birbirlerini küskülemeye çalışan, şekil peşinde insancıklardan oluşan sözlüğümsü.
tekrardan canlandırılmak için çalışmalara başlanılan sözlük. bu sefer olur gibi biliyor musunuz?
kendi yağıyla kavrulmakta iken son zamanlarda yaptığı düzenlemelerle daha bir sözlüğe benzemeye ve keyif vermeye başladı. ortamına alıştıktan sonra bırakmak gerçekten zor. anlayamazsınız...
rakun nasıl sikilir başlığını gördüğüm sözlüktür. belli ki orası da türkiye.
güncel Önemli Başlıklar