bugün

köpeğe alerjisi olan, köpeklerden kıl kapan kedi sever bir öküzdür.
hayvanların işeyerek çevreye bıraktığı imzalarla kendi hakimiyet alanlarını haritalandırdığı bilimsel bir gerçektir. o halde ey kuçu kuçu sahibi ne diye başkalarının hakimiyet alanlarını gasp etmede azmettiricilik yapıyorsun denilir.
(bkz: anlamayanlar için kinaye cep kitabı)
Hayal gücü fazla çalışan kişinin gördüğü rüyasıdır. Gerçek hayatta bu dialogun geçmesi mümkün degildir, çünkü öküzlerin ve diğer hayvanların konuşma yeteneği yoktur.
köpecik, nokta atışı yaparken öküz bey sekiz kilo birden sıcar batırır böyle söyleyerek.
harbiden öküzdür, köpeğinizi gezdirirken sizi görürse kaçırmaz illa ki gelir bulaşır...

ulan sanane allahın parkında çimlerde tasması takık halde, beraber yürüyoruz. ne diye gelip de muhatap oluyosun durduk yere.

neymiş, yok oraya kadınlar oturup piknik yapıyomuş, yok çocuklar çimlere uzanıyomuş.

köpek değil sanki fil, bi sıçışta 20 kilo sıçıyo sanıyo heralde adam.
köpek salık geziyorsa ve irice bir köpekse üstelik havlıyorsa öküz sıfatını haketmeyen adam. bir benzerini yaşadım; oturduğum apartmana gelirken bir köpek hemde hayli büyük üstüme doğru havlayarak geldi 'len sidir git len hey hop' diye kaçarken bir baktım uzaklarda bir adam yavşak yavşak gülüyor 'korkma korkma ıssırmaz, sevdi seni abisi' dedi. öncelikle abi derken? ben bir köpeğin kardeşim olma ihtimalini kabul etmiyorum. köpek; köpektir. köpeğin beni sevdiğini nereden anladın? ısırmayacağının garantisi var mı? bağlı olsun adam gibi gezdir öyle bir başkasını yusuflatmana gerek yok. her insan köpekleri gönülden seviyor olmayabilir, korkanlarda var. * onun dışında köpek gezdiren insanların çoğu sevecen insanlar oldukları için gezdiremezsin diyenlere öküz demeyi doğru buluyorum.