bugün

yeni olduğu söylenen ve biraz önce twitter'da rastgeldiğim video. ulan mübarek kandil günü elim ayağım titriyo resmen. derdini anlatamayan hayvana bile bunu yapan insanlara neler yapmıyordur allah bilir.

bu arada terör örgütü pkk'ya sempati falan duymuyorum. bi kaç çomarın iftirasının önünü almak adına şimdiden yapayım bu açıklamayı dedim.

edit: söz konusu video işte burada. https://twitter.com/nisan...status/679413756300890113

edit2: eksileyen yavşaklar hiç sikimde değilsiniz bilginize.

edit3: terör örgütü pkk'ya semaptimin olmadığını entryde belirtmeme rağmen okuma özürlüsü amın feryatları hala pkk zart zurt bişeyler geveliyo. sizin ben o cahil beyninizi s*keyim
ona buna terörist yalanı diyerek yapılan işkenceyi görmeyen onun bunun çocuklarını ilgilendirmeyen videodur.
böyle birşey var ama insanlarda vicdan yok dedirten videodur.
Bu video geçen seneye aittir. ilgili haber de şöyle:

--spoiler--
Genelkurmay Basın ve Halkla ilişkiler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, 12 Nisan'da sosyal medyada paylaşılan, askerler tarafından bir köpeğe işkence edildiğine dair video görüntüsünün tespit edildiği belirtildi. Şırnak'ta bir üs bölgesinde çekilen söz konusu görüntüyle ilgili haberlerin, 13 Nisan'da bazı internet haber sitelerinde yer aldığı bildirilen açıklamada, "Görüntülerin incelenmesi neticesinde söz konusu personel hakkında, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde yasal işlem başlatılmıştır" ifadesi kullanıldı.
--spoiler--

insan olmak ırk, cinsiyet, dinle ve yaşla alakalı bir durum değildir. insan olmak merhamet, sevgi, empati, vicdan duygularını beslemek demektir bana göre.
çocuğun bile vahşi olanı var bu ülkede. örneğin köpeği taşla ezen diyarbakırlı çocuk başlığındaki gibi...

çocuklarımızı iyi yetiştirmek gerekiyor sadece. sevgiyi, merhameti aşılamak gerekiyor çocuk yaşta. pis elleme hastalık kaparsın diye kediyi köpeği kovalamak, taş atmak ebevyenlerin hayvanlara karşı duruşu bu ülkede, ki çocuğun oynadığı toprak daha pis.

bunun yanı sıra da devletin bu gibi durumlarda ağır yaptırımlar getirmesi gerekiyor. kanunlarımız o kadar caydırıcılıktan uzak ki, hakimlerimiz o kadar çapsız ki*, bırak hayvanları korumayı, insanlarını koruyamıyor. yazık çok yazık!