bugün

Genellikle bayanlar tarafından yapılan, sürdürülen karşıdaki insanın, hislerini ve duygularını ego tatmini için kullanarak, karşının köpek gibi sürünmesine yol açmaktır, sanki.
haysiyetsizce bir tutum ve davranıştır. sadistliktir. mutlu mesut bir ilişki sürdürmek varken bunu yapmak beyinsizliktir.
bunu yapan insanın kendine derhal bir doz psikolog hediye etmesi gerekir. zira hayatta hiç bir canlı sürünmeyi hak etmez. köpek gibi sürünmek deyimini de kınıyorum. köpek niye sürünüyor efendim. gül gibi yaşayanları mevcut aramızda. (bkz: abdullah öcalan)
neyse mesajımı da verdikten sonra köpek gibi sürünmek deyimine karşılığımı sürdüreyim ben. zira gerçekten hiçbir canlı sürünmeyi hak etmemektedir bence. gül gbi yaşayan evlerde bir dediği iki olmayan köpekler varken neden sokak köpekler sürünüyor?
çünkü biz insan denen canlılar öyle bir ego ile süslenmişiz ki, sadece bize ait olan şeyleri seviyoruz. güzel olan şeyleri seviyoruz. güzel olmayanlara ya acıyarak ya da tiksinerek bakıyoruz. bize ait değilse sırt çeviriyoruz ve onları ölüme terk ediyoruz. fakat yer yüzünde insandan başka bunu blinçle yapan başka canlı yok. timsah bile kuşların kendinden beslenmesine izin veriyor.
konuya dönecek olursak. çevrenizden bu tarz insanları yok edin efendim. ya da tedavi ettirin. zira egoları gün geçtikçe şişyor bunların.
eşekliktir. ama o da başka birini köpek gibi sevip sürünüyorsa anlayışla karşılanabilir.

(bkz: eden bulur)
seven insanın ilgiyi keserek durumu lehine çevirecek olan durumdur. Genelde işe yarayabilir. Ama yaramazsa vay haline.