bugün

Arabamın boyası bozulmuş, umurumda mı dünya - Bugün benim için en önemli konu, bu!
Ya ben ne salağım; dediğim günlerden birini daha yaşadım: Yeni arabama kuş pislemişti; ağaç altları çok tehlikeli.
Bir hafta ihmal ettim; ofise deniz otobüsüyle gidip geliyorum;
Dün yıkamaya götürdüm arabayı; 4 yerde - tavanda 2 - kapılarda 2 - boyalar kabarmış!
Bu kadar da etkili bu kuş pislikleri!
Otla beslenen kuşlardan korkmayın; onların pislikleri daha az etkili; ama karga ve martının olduğu yerde dikkatli olun!
Özellikle ishal olmuş martı ve kargalar, otomobil boyasının bir numaralı düşmanı :-))
Kuş kakası aracın üzerindeki 8 kat kaplamayı delebiliyor muş;
Sigorta şirketleri kuş dışkısından dolayı araçların boyasında oluşan hasarı kasko sigortası kapsamına almıyor muş.
Ürik asit, böbreklerden pürin denilen, nükleik asit moleküllerinin yıkımı sonucu atılan bir madde imiş;
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı diyor ki:
Sürüngenler ve kuşlar dışkılarını çözünmeyen beyaz bir bileşik olan ürik asit şeklinde atarlar ve böylece çok az su kaybederler.
Kuşların dışkılarının lapa kıvamında olması aracın üzerinde fazla kalmasını sağlıyor muş;