bugün

seçim sonucu: katılım %99.99
seçim sonucu alınan oy: %100
sonuç: halk beni seçti, istediğimi yaparım.
ben her şeyi bilirim.
sen kim oluyorsun?
karşı çıkan vatan haini dış mihrak.
suçlu dış güçler.
dünya bizi kıskanıyor, bizi bölmek parçalamak istiyorlar.
ben gidersem ülke batar yok olur.
benden önce bu ülkede bir şey yoktu, demokrasi ve özgürlüğü getirdim.
benim askerim, benim polisim, benim vatandaşım, ben devletim.
kuzey kore yönetimi için cennet gibi desek yeridir.
evet, kuzey kore cennet gibi (birileri için olsa da) düşünün; hangi ülke anayasında "insan cennettir" yazar?
kuzey kore anayasası önsözünde "insan cennettir" yazar.
kuzey kore üretimin emeğin işçinin insanın cennetidir.
anayasanın giriş bölümünde kim il-sung ve kim jong-il kuzey kore de yaşanılan refahın temel garantisi olduğu belirtilir. yani onlar olmasa kuzey kore bu kadar gelişmez refaha ermezmiş.
kumsusan güneş sarayı kore için bir anıt kutsal yer ve başkanlarının anıt mezarıdır. önceden ikamet yeri olan saray başkanları ölünce yüzlerce milyon dolar harcanıp anıt mezara çevrilmiş.
demokrasi özgürlük refah ülkelerinde saray sevici olmak gelenek olmalı.
neyse, anayasası 27 Aralık 1972'deki ilk oturumunda 1 kez ve 1998 de 2 kez, 2009 da 2 kez, 2012 de iki kez, 2013 de iki kez, 2016'da iki kez ve 2019'da iki kez tadil edilerek 1948 den beri toplamda 13 don misali yenisiyle sık sık değiştirilerek bu da uymadı, abime ne verelim hesabı idare edilen, yasalara uyma yerine başkanları halk beni seçti istediğimi yaparım diyerek yasaları kendine uyduran özgürlük ülkesi.
Asrın liderimiz asia version 2.1.
(bkz: juche)
(bkz: tek aile diktatörlüğü)
herseyi iyi guzelde, kimin gotunun dibinde elinde not defteri ile dolasip her dediginde duygulanmis gibi salya sumuk aglamak zorunda olma kismi bana pek uymuyor.
Dünyaya yayılan Kore kültürünün merkezi olan ülke.
görsel

Kapalı rejimlerde "kim" i kime şikâyet edeceksin?
Bir haysiyetsiz evladının oyuncağı olmuş koyu diktatörlük.
aslında yapı olarak değişik bir yapı.

nüfus az... toprak az...
daha geçenlerde amerika kafana nük atmak istemiş. tam işgal edilecekken çin kurtarmış. sıkışıp kalmışsın bir yere.

devlet halka mahkum halk devlete.
senin hayatta kalman devletin hayatta kalmasına bağlı. herkesin ayakta kalması herkesin ayakta kalmasına bağlı.
içeri kapandıkça o bağlar sıklaşmak zorunda kalmış.
o denli içeri kapanılan bir durumda ya herkes çok idealist olmalı ya da çok sıkı bir mekanizma sahip olman gerekir. idealistlik insan tabiatı gereği çok sınırlı işleyeceğinden dolayı diğer zorunlu seçenek o mekanizma gelişmiş. ve ister istemez artık hepimiz birimiz birimiz hepimiz için bir noktaya gelmiş.

adamların şu an işleyişten başka pek fazla şansları yok yani aq.